بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38883939
رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد:

اخلاص سردار سلیمانی او را محبوب قلب‌ها کرد


حجت الاسلام ابویی گفت: شهید سردار سلیمانی با دو ویژگی اخلاص و ایثار و سایر ویژگی‌هایی که به دنبال دارد محبوب دل‌ها، سردار دلها و مجذوب القلوب مومنان باقی مانده است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا ابویی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا با گرامیداشت سالگرد شهادت سردار سلیمانی با بیان اینکه در قرآن کریم این تعبیر وجود دارد که هر کس تقوا پیشه کند خداوند محبت او را در دل‌های سایرین قرار می‌دهد، گفت: اخلاص یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های هر مسلمان است که لازمه قبولی اعمال و رشد معنوی اوست و یکی از بارزترین ویژگی های شهید سلیمانی نیز که به طور اعجاب انگیزی دل‌های همه مومنان زمان ما را مجذوب خود کرد اخلاص او بود.

وی ادامه داد: ویژگی اخلاص به عنوان یک مشخصه بسیار ممتاز قرآنی در جای جای سیره عملی زندگی شهید سلیمانی مشهود است و خالص کردن نیت عمل برای رضای خدا در اعمال این شهید والامقام یکپارچه، بدون خلل و در طول عمر مجاهدت های او وجود داشته است که این تعبیر را خداوند به گونه‌های مختلف پاداش می‌دهد.

رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد عنوان کرد: در روایتی شریف داریم که « من کان لله کان الله له»، هر کس که خود را برای خدا خالص کند، خداوند هم خود را برای او قرار می‌دهد، یعنی تمام صفات ویژگی‌های ممتاز الهی از جمله محبوب بودن، رحمت، غضب حکمت و ... را در وجود آن شخص قرار می‌دهد، یار و ناصر او خواهد بود و او را به اهدافش می‌رساند.

ابویی ادامه داد: شهید سلیمانی با ویژگی اخلاص به عنوان بُرنده‌ترین سلاح پیشبرنده نیات خود برای رسیدن به اهدافش توانست چنین کارنامه درخشانی را از خود به جای بگذارد و میلیون‌ها انسان را مجذوب خود کند و مومنان چه در زمان حیات، چه در زمان شهادت و حتی در طول یک سال بعد از شهادت سردار سلیمانی، وی را همچنان او را الگوی عملی زندگی خود قرار می‌دهند.

ابویی افزود: دومین ویژگی شهید سلیمانی که موجب شد مردم این چنین اقبال ویژه برای پاسداشت یاد او چه در تشییع پیکر او و چه در سالگرد و در طول سال داشته باشند ایثار اوست، شهید سلیمانی هیچ چیزی را برای خود نمی‌خواست و آنچه را می‌خواست همه برای مردم، ایران و اسلام بود و از این جهت تمام زحمات، مشقت‌ها و خطرات را به جان خرید تا اینکه بتواند خدمتی به ملت ایران و اسلام کرده باشد.

وی تصریح کرد: شهید سردار سلیمانی با این دو ویژگی اخلاص و ایثار و به دنبال آن سایر ویژگی‌هایی که نتیجه این دو ویژگی است محبوب دل‌ها، سردار دلها و مجذوب القلوب مومنان باقی مانده است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.