شناسه : 35955435
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان:


سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان گفت: استان یزد مجموعا دارای 6 هتل پنج و چهار ستاره شامل یک هتل پنج ستاره و پنج هتل چهار ستاره است.

به گزارش یزد آوا، هما خورشیدی در  گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص وضعیت مکان‌های اقامتی در استان یزد گفت: انواع واحدهای اقامتی با سبک‌های سنتی و مدرن در یزد وجود دارد که شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، اقامتگاه‌های سنتی، اقامتگاه‌های بوم گردی و خانه مسافر هستند که جز تاسیسات گردشگری استان محسوب می‌شوند و هر کدام طرفدارهای خاص خود را در بین گردشگران خارجی و داخلی دارند.

وی با بیان اینکه استان یزد مجموعا دارای 6 هتل پنج و چهار ستاره شامل یک هتل پنج ستاره و پنج هتل چهار ستاره است، ادامه داد: در مجموع 72 هتل، هتل آپارتمان و مهمانپذیر، 86 اقامتگاه بوم گردی و 18 اقامتگاه سنتی در استان یزد وجود دارد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان عنوان کرد: به جز شش هتل عنوان شده، مابقی هتل‌ها در درجات پایین‌تر قرار دارند و برخی هتل‌های سنتی نیز که سال گذشته مجوز دریافت کرده‌اند هنوز درجه‌بندی آنها اعلام نشده و فعلا فاقد درجه هستند.

خورشیدی افزود: برای ساخت هتل پنج ستاره در استان طرح‌هایی وجود دارد منتها چون بخش خصوصی باید اقدام کند باید سرمایه‌گذار برای آن مشخص شود و سپس ادامه کار دنبال شود، هتل‌هایی با درجه پایین تر نیز در  استان در دست احداث است. همچنین برای برخی هتل‌ها طرح توسعه برای آنها در حال انجام است و دو هتل دو ستاره نیز احتمالا تا پایان سال به بهره‌بردای برسد.

وی عنوان کرد: در فصل پاییز امسال با توجه به برگزاری رویدادهای متنوع گردشگری و همچنین وضعیت خوب آب و هوای یزد در جذب گردشگر از لحاظ پذیرش مسافر وضعیت بهتری داشتیم و ضریب اشغال اقامتگاه‌های استان نیز نسبت به ماه‌های قبل از آن بالاتر بوده است.

خورشیدی در خصوص آمار گردشگران در استان براساس اسکان در اقامتگاه‌ها گفت: از ابتدای سال تا پایان آبان ماه بیش از 70 هزار گردشگر خارجی و تقریبا 180 هزار گردشگر داخلی در مکان‌های اقامتگاهی استان اسکان یافتند که این آمار شامل مسافران عبوری از استان و یا گردشگرانی که در دیگر مکان‌ها در استان اسکان یافتند نمی‌شود.

وی با بیان اینکه برنامه اداره کل میراث توسعه گردشگری داخلی است، تصریح کرد: با توجه به اینکه جذب گردشگر داخلی سخت‌تر می‌باشد، برگزاری رویدادهای گردشگری نظیر جشن یلدا، جشنواره زردک خرانق، جشنواره غذایی مهریز، جشنواره انار و ... در مناطق کمتر شناخته شده می‌تواند ادامه پیدا کند که در معرفی این مناطق، معرفی محصولات روستایی و همچنین اقتصاد این مناطق بسیار تاثیرگذار است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.