بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38222713
هزینه‌ای که به کار خیر ختم شد

اقدام پسندیده خانواده مهریزی در ایام شیوع کرونا


مهدی خانبازی از بسیجیان شهرستان مهریز است که به اتفاق خانواده هزینه‌های مراسم ختم و ترحیم مادر خود را صرف خرید جهیزیه برای زوج‌های نیازمند کردند.

به گزارش یزد آوا، برگزاری مراسم ترحیم معمولا این روزها با تشریفات پرزرق و برق برگزار می‌شود اما اخیرا شیوع کرونا موجب شد که برخی این هزینه‌های گزاف را به کار خیر ختم کنند. در بسیاری از مراسم‌ها همچون مجالس ترحیم می‌توان هزینه‌های چند میلیونی برای شام و نهار و .. را  حذف کرد و تمام و یا بخشی از آن را برای امور خیریه همانند ازدواج جوانان، تهیه جهيزيه، درمان بیماران نيازمندان و ساخت سرپناه برای بی‌خانمان‌ها صرف کرد که شیوع کرونا در واقع زمینه انجام این کار را بیشتر فراهم کرده است.

 مهدی خانبازی از بسیجیان و خیران شهرستان مهریز است که همراه با خانواده تصمیم گرفتند هزینه‌های مراسم ختم و ترحیم مادر خود را صرف خرید جهیزیه برای زوج‌های نیازمند کنند.

وی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا گفت: معمولا با فوت عزیزان، مراسم‌های متعددی برگزار می‌شود و تا مراسم چهلم مرحوم هزینه‌هایی زیادی برای برگزاری مراسم، پذیرایی از مهمانان و ... می‌شود که با توجه به شیوع کرونا همراه با خانواده تصمیم بر این شد که این هزینه‌ها را برای کار خیر صرف کنیم.

این خیر مهریزی عنوان کرد: موسسه خیریه امام حسین(ع) در محله مهدی آباد بهادران مدت زیادی است که برای امور خیریه اقدام می‌کند و کسانی که در این محله تمایل دارند مبلغ مورد نظر خود را در اختیار این هیئت قرار می‌دهند تا صرف امور خیر از جمله کمک به نیازمندان، خرید جهیزیه، درمان بیماران و ... کند.

خانبازی ادامه داد: خانواده ما نیز تصمیم گرفتیم هزینه مراسم مادر مرحوم خود را در اختیار این هیئت قرار دهیم تا در خرید جهیزیه برای زوج‌های نیازمند شریک باشیم تا علاوه بر اینکه روح مادر خود را شاد کرده باشیم خود نیز ثوابی از این امر برده باشیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.