بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38763692
رئیس شورای اسلامی استان تاکید کرد

ضرورت توجه به جایگاه شوراهای شهر و روستا در تصمیم گیری‌ها


میرابوالقاسمی با اشاره به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و حذف عنوان شوراها از تبصره ‌یک و دو ماده ۵۳ ، خواستار توجه به شان و جایگاه شوراها در تصمیم‌گیری‌ها شد.

به گزارش یزد آوا، رئیس شورای اسلامی استان در نشست مشترک اعضای شورا با محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی ‌و رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس که در سالن کوثر استانداری برگزار شد، گزارشی از فعالیت های شورا ارائه داد.
 
سیدمحمود میرابوالقاسمی به جایگاه ویژه شوراها در آموزه های دینی و قانون اساسی اشاره کرد و گفت: اگر شوراهای اسلامی تقویت و حمایت شوند شاهد تقویت نظام نیز خواهیم بود.
 
رئیس شورای اسلامی استان با اشاره به اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و محدود کردن اختیار تعیین عوارض توسط شوراهای شهر و روستای کشور خواستار توجه به شان و جایگاه شوراها در تصمیم‌گیری‌ها شد.
 
نماینده مردم استان یزد در شورای عالی استانها ادامه داد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دوره های مختلف به جای آنکه سعی کنند جایگاه شوراهای شهر را در تصمیم‌گیری‌ها ا‌رتقا دهند، با اقدامات خود زمینه تضعیف این نهاد مردمی را پایه ریزی می کنند.
 
میرابوالقاسمی افزود: اعضای شوراها به این رویه در محدود کردن اختیارات شورا ‌اعتراض دارند و از دولت و مجلس انتظار داریم با در نظر گرفتن تجربه پنج دوره ای شورای اسلامی شهر و روستا به شکلی محدود به شورا نگاه نکنند.
 
رئیس شورای اسلامی استان در پایان خاطرنشان کرد: این نهاد مردمی با بیش از ۱۲۵ هزار عضو ‌جایگاه و شان قانونی و حقوقی بالایی دارد و اصل هفتم قانون اساسی، شوراها را یکی از ارکان تصمیم گیری نظام تلقی می کند.
 
‌ نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: جایگاه شوراها در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها بر کسی پوشیده نیست و به عنوان رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس آمادگی دار‌م تا پیگیر موارد قانونی مطرح شده از سوی اعضای شورای اسلامی استان یزد در حوزه های مختلف باشم تا با به نتیجه رسیدن این موارد بتوانیم به ارتقای جایگاه شوراهای اسلامی شهر و روستا کمک کنیم.


انتهای پیام/رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.