شناسه : 25683336
عضو هیئت علمی دانشگاه یزد عنوان کرد


عضو هیئت علمی دانشگاه یزد گفت: هنوز علت سفر امیری به یزد و حضور در شورای ادارای استان برای نخبگان و اقشار مردم روشن نیست چرا که در شرح وظایف معاون پارلمانی رئیس جمهور، سفر استانی وجود ندارد.

به گزارش یزدآوا، در نماز جمعه هفته گذشته مردم یزد در اعتراض به صحبت های معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص تورم تک رقمی و آفتاب برجام به سمت وی مهر انداخته و سخنرانی وی را قطع کردند.

عضو هیئت علمی دانشگاه یزد در خصوص حوادث جمعه گذشته در مسجد ملا اسماعیل به عنوان یک شاهد به خبرنگار یزدندا گفت: امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور بر خلاف رسم معمول، که سخنرانان در نماز جمعه قبل شروع خطبه ها و یا بعد از نماز صحبت می کنند شروع به سخنرانی کرد و برخلاف حقوق شهروندی موجب تضییع حق نمازگزارن شد تا جایی که برخی نمازگزاران که مشکلی داشتند قبل از پایان نماز عصر محل نمازجمعه را ترک کردند.

دکتر اکبرغفوری اظهارکرد: سخنان امیری کاملا انتخاباتی بود و وی برخلاف قانون قبل شروع موعد تبلیغات انتخاباتی اقدام به تبلیغ کرد.

وی افزود: زمانی که معاون پارلمانی رئیس جمهور در خصوص تورم 49 درصد در زمان تحویل دولت یازدهم که آماری غیر واقعی است و رسیدن تورم به نرخ تک رقمی در حال حاضر؛ از گوشه و کنار صدای اعتراض ها شنیده می شد و مردم می گفتند مگر خود این آقا و خانواده اش در این کشور زندگی نمی کند؛ مگر وضع اقتصادی مردم را نمی بیند که چنین حرف هایی می زند؟ و مردم اعتراض خود را حین سخنرانی اعلا کردند.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه حضور معاون پارلمانی در شبکه تابان و شورای اداری استان یزد کافی بود و سخنرانی وی در نماز جمعه اصلا نیاز نبود و اهمیتی نداشت اذعان کرد: حرکات مردم و اعتراض ها اصلا نمی توانست سازمان یافته باشد زیرا در بین دو خطبه به وی پیشنهاد سخنرانی شد.

دکتر غفوری گفت: مردم با توجه به متن سخنان امام جمعه در خطبه مبنی بر اینکه پیروزی انقلاب و تداوم آن تنها وام دار مردم است و باید به مردم احترام گذاشت و مشکلاتشان را حل کرد؛ سخنان امیری را بیشتر عوام فریبانه دیدند و نتوانستند تحمل کنند.

وی تصریح کرد: هنوز علت سفر امیری به یزد و حضور در شورای ادارای استان برای نخبگان و اقشار مردم روشن نیست چرا که در شرح وظایف معاون پارلمانی رئیس جمهور، سفر استانی وجود ندارد و معاون پارلمانی فقط باید در مجلس باشد.

امیری ادعا کرده تحرکات سازمان یافته بود، استاندار یزد گفته فقط سه نفر بودند و معاون سیاسی امنیتی از برخود با این افراد خبر داده است.

انتهای پیام/ک

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.