بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 38218162
کارشناس برجسته سیاسی:

عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موجب توفیق در برابر تحریم‌هاست


اکبر غفوری گفت: هر کجا به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که دورن زا و برون گرا است توجه شد و ظرفیت‌های داخلی مورد توجه قرار گرفت به نتایج مطلوب رسیدیم.

دکتر اکبر غفوری در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز عید سعید قربان با بیان اینکه موضوع تحریم‌ها از جمله محورهای قابل توجه بیانات ایشان بود، گفت: بنابر فرمایشات ایشان دشمنان با اعمال تحریم‌ها علیه ایران، علاوه بر هدف جانبی، اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: هدف کوتاه‌مدت آنها این است که مردم را خسته کنند، زمینه نارضایتی آنها را فراهم کنند و تابستان داغی را در ایران ایجاد کنند، ایجاد محدودیت و جلوگیری از پیشرفت‌های علمی کشور و شهادت دانشمندان هسته‌ای اهداف کوتاه مدت و به ورشکستگی کشاندن کشور و فروپاشی اقتصاد کشور از اهداف بلندمدت دشمن است.

کارشناس برجسته سیاسی عنوان کرد: قطع رابطه جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مقاومت در منطقه هدف جانبی دشمنان از اعمال تحریم هاست و مقام معظم رهبری فرمودند محور مقاومت عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه می‌باشد که مورد حمایت قرار می‌گیرد.

غفوری با بیان اینکه به فرموده رهبری تحریم خیانت و ضربه به ملت ایران محسوب می‌شود، گفت: تحریم با اینکه مشکلات زیادی را برای ملت ایران به همراه داشته است اما نقاط قوتی نیز داشته است و باعث شده به خودمان برگردیم و به نیروهای و ظرفیت‌های داخلی کشور توجه کنیم.

وی ادامه داد: همانگونه که رهبری فرمودند در کنار جریان تحریم، جریان تحریف نیز داریم که تلاش دارد واقعیت‌های مثبت جامعه را منفی نشان دهد که با هدف ضربه به روحیه‌ی مردم  و همچنین آدرس غلط دادن برای رفع مشکل تحریم دنبال می‌شود و در این زمینه هزینه زیاد هم می‌شود تا حقایق را تحریف کنند.

 عضو هیئت علمی دانشگاه یزد عنوان کرد: ما در زمینه تحریم‌ها در برخی موارد موفق عمل کردیم و در برخی زمینه دچار ضعف بودیم، در واقع هر کجا به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که دورن زا و برون گرا است توجه شد و ظرفیت‌ها و نیروهای داخلی مورد توجه قرار گرفتند مانند عرصه‌های نظامی و دفاعی به نتایج مطلوب رسیدیم اما در برخی زمینه‌ها با ضعف مدیریت و ناکارآمدی‌هایی که وجود داشت به آنچه می‌خواستیم نرسیدیم.

غفوری با اشاره به افزایش نرخ ارز در کشور گفت: مسئله ارز متاسفانه وضعیت نابه هنجاری دارد و بنا به فرموده رهبری عامل این افزایش نرخ ارز ، بیشتر سیاسی و امنیتی است و باید با آن برخورد شود البته می‌بایست ارگان‌ها و نهادهای نظارتی در این زمینه دقت و نظارت بیشتری می‌کردند تا دچار این مشکلات نشویم.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.