شناسه : 25646480
شاهد عینی اغتشاشات 88 در یزد:


احسان سلطانی از جانبازان فتنه 88 در یزد است که به تشریح اتفاقاتی که بعد از انتخابات سال 88 در شهرک دانشگاه یزد ، پرداخت.

به گزارش یزد آوا؛ فتنه 88 در واقع معركه‌ای در همپيماني و همكاری صريح فتنه‌گران داخلی با دشمنان خارجی اين انقلاب، نظام و مردم بود و عملكرد، مواضع و گفتار سران فتنه در ضديت با مبانی نظام و آرمان‌های امام(ره) و همراهی با صهيونيست‌ها و آمريكائيها سندی است كه برای هميشه در تاريخ جمهوري اسلامي و اذهان ملت ايران به ثبت رسيد؛ و حماسه 9 دی نماد عزّت، استقلال و بصیرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده‌ و برگ زرین دیگری در تاریخ جمهوری اسلامی ایران رقم زدند.

احسان سلطانی از جانبازان فتنه 88 در یزد است که در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا به تشریح اتفاقاتی  که بعد از انتخابات سال 88 در شهرک دانشگاه یزد افتاد ، پرداخت.

وی گفت: یکی از شب‌ها بعد از انتخابات 88، در یزد بیشترین آشوب وجود داشت و میدان نعل اسبی و شهرک دانشگاه‌ از جمله این مکان‌ها بود که از اوایل غروب شاهد ترافیک و شلوغی در آن  بودیم و اغتشاشگران اقدام به آشوب و درگیری کردند.

سلطانی با بیان اینکه نوع مهندسی ساخت و ساز شهرک دانشگاه به گونه‌ای است که دارای یک خیابان پهن است و اطراف آن کوچه‌هایی با عرض کم وجود دارد، افزود: اغتشاشگران در این منطقه با در دست داشتن تکه های آجر، بطری‌های شکسته و موزائیک‌هایی که از پیاده رو جدا کرده بودند، از سمت میدان طوبی به بسیجیان حمله می‌کردند و زمانی که بسیجیان قصد مقابله با آنها را داشتند در کوچه‌ها متفرق می‌شدند و داخل خانه‌ها و یا خودروهایی که در آنجا قرار داده بودند پنهان می‌شدند.

وی افزود: از نحوه حمله‌ای که این آشوبگران به بسیجیان داشتند مشخص بود که طریقه آشوب و اغتشاش در این منطقه از قبل به آنها آموزش داده شده بود و از جایی سازماندهی شده بودند، چرا که بعد از اینکه وارد کوچه‌ها اطراف میدان طوبی می‌شدند و یا در مکانی پنهان می‌شدند با ابزاری که به دست داشتند از پشت سر به ما حمله می‌کردند.

وی گفت: آشوبگران با ماسک طبی صورت خود را پوشانده بودند و با فحش و ناسزا و شعارهای توهین آمیز به ولایت و نظام جلو می‌آمدند و زمانی که بسیجیان سمت بالا را نگاه می‌کردند باران تکه های آجر و موزائیک و شیشه بود که بر سرشان می‌بارید و به سر و بدنشان اصابت می‌کرد؛هنگامی که فتنه گران با شعارهایشان به اصل ولایت فقیه توهین می‌کردند بسیجیان خونشان به جوش می‌آمد و انگیزه آنها برای مقابله با آشوبگران بیشتر می‌شد.

این شاهد عینی جریانات فتنه 88 در یزد اذعان کرد: برخی از افرادی که در جمعیت اغتشاشگران بودند بدون اینکه قصد و منظوری داشتند وارد این ماجرا شده بودند و بیشتر این افراد را برای اینکه صدمه‌ای نبییند، سریع به داخل خانه‌های مردم که در اطراف بودند می‌فرستادیم، عده ای دیگر نیز که همراه با آشوبگران بودند با موتور وارد معرکه می‌شدند، فحش و ناسزا می‌دادند و فرار می‌کردند، اما آشوبگران کاملا سازماندهی شده رفتار می‌کردند و موضع عناد و دشمنی را در پیش گرفته بودند.

سلطانی گفت: از نوع پوششی که این فتنه گران در آن منطقه داشتند مشخص بود که یزدی نیستند و عمدتا دانشجوی شهرستانی بودند  و تعدادی نیز از محله‌های دیگر یزد بودند؛ دختر و پسر بدون اینکه رعایت مسائل شرعی را داشته باشند دست هم را می‌گرفتند و با ابزاری که دستشان بود حمله می‌کردند و این موقعیت را مکانی مناسب برای فسق و فجور خودشان نیز می‌دیدند و همچینین اقدام به آتش زدن لاستیک برای بستن راه بسیجیان می کردند.

این جانباز فتنه 88 با بیان اینکه از بوی مشروبی که مشام می‌رسید مشخص بود که برخی از این آشوبگران مشروب مصرف کرده‌اند و در مستی به سر می‌برند، افزود: اکثر بسیجیانی که همراه با من در مقابل این فتنه گران ایستادند به دلیل اصابت آجر و شیشه مجروح شدند، تعدادی نیز چاقو خوردند، تعدای بر اثر اصابت چوب دماغشان شکست و من نیز با ضرباتی که به سر و بدنم وارد شده بود آن شب توان ایستادن نداشتم  با این وجود تمام تلاش خود را به کار بردیم تا این آشوب تمام شود.

وی با اشاره به اینکه تا ساعت یازده و نیم شب طول کشید تا اغتشاشات در شهرک دانشگاه بخوابد؛ ادامه داد: تا نیمه شب دیگر این منطقه آرام شده بود و فتنه گران برای شب های بعد نیز در این منطقه برنامه و قصد آشوب داشتند اما با تدبیری که بسیجیان و نیروی انتظامی انیشیدند از این مسئله جلوگیری کردند.

سلطانی تصریح کرد: تعداد زیادی از افرادی که در این اغتشاشات حضور داشتند فریب دشمن را خورده بودند و تنها دو یا سه نفر به عنوان لیدر در شب درگیری در شهرک دانشگاه رهبری آشوبگران را به عهده داشتند و از این جهت باید بصیرت و آگاهی مردم و دانشجویان در زمینه دشمن شناسی و اهداف و آرمان‌های انقلاب افرایش یابد تا دیگر شاهد چینین اتفاقاتی که برای نظام و کشور هزینه سنگینی به همراه دارد، نباشیم.
 

انتهای پیام/ ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.