شناسه : 35462299
با شعار «آینده را باید ساخت»؛


سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد از برگزاری ۸۰ ویژه‌ برنامه‌ هفته ملی کودک در این استان خبرداد.

محمدرضا آخوندی در گفتگو با یزد آوا، با اشاره به شعار هفته کودک اظهار کرد: هفته ملی کودک امسال با شعار «آینده‌ را باید ساخت» برگزار می شود که با توجه به تقارن زمانی ایام محرم با هفته ملی کودک در تمامی برنامه‌ های پیش ‌بینی شده توجه به آموزه‌ های عاشورا، رویکرد اصلی این برنامه‌ ها خواهد بود.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یزد افزود: کودکان و نوجوانان، مربیان، معلمان و اولیای تربیتی و والدین مخاطبان اصلی برنامه‌ های هفته ملی کودک هستند که با تشکیل کمیته اجرایی در کانون استان، برنامه‌ ها و فعالیت‌ های متنوعی در بزرگداشت این ایام تدارک دیده شده که همزمان با هفته ملی کودک اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه برنامه های هفته ملی کودک در استان یزد، با اجرای ۸۰ برنامه برگزار می شود، اذعان کرد: اهداف هفته ملی کودک برجسته سازی اهمیت دوران کودکی، نیازها وخواسته های کودکان امروزی، هم افزایی فعالیت های دستگاه ها و نهادهای متولی، ارتقاء آگاهی جامعه نسبت به حقوق کودکان، ایجاد فضای با نشاط با مشارکت خود کودکان، معرفی سازمان های فعال در حوزه کودک به جامعه به ویژه خانواده‌ها و اولیای تربیتی با توجه به هویت ملی آموزه های دین اسلام در رابطه با حقوق کودک است.

آخوندی با بیان اینکه هفته کودک در واقع یک یادآوری به تصمیم گیران و مجریان جامعه جهت احقاق حقوق کودکان است، افزود: با توجه به مسائل و مشکلات مبتلا جامعه مانند مسائل زیست محیطی، بحران آب و انرژی، حق آموزش و تحصیل همگانی، صرفه‌جویی و حمایت از کالای ایرانی و همچنین توجه به کودکان با نیازهای ویژه برای ایجاد فرصت‌های برابر در کنار این برنامه ها اجرا می شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان یزد، مسئول کمیته هفته ملی کودک است با کمک دستگاه‌های مرتبط برنامه های متنوعی را در حوزه فرهنگ و ادب پیش بینی کرده است که در طول این ایام با توجه به نامگذاری این هفته برگزار می کند.

وی به بیان روزشمار هفته ملی کودک پرداخت و گفت: "کودک خانواده و سبک زندگی ایرانی اسلامی"، "کودک باید زیست و میراث فرهنگی"، "کودک صلح بازی و نشاط"، "کودک رسانه و ارتباطات"، "کودک آموزش و ایمنی"، "کودکان با نیازهای ویژه وفرصت های برابر" و "کودک کتاب و فرهنگ مطالعه" از برنامه های هفته ملی کودک است.

وی اضافه کرد: بیست و یکمین جشنواره بین المللی قصه گویی در سه سطح نوجوانان، بزرگسالان، پدربزرگها و مادربزرگها با رقابت بیش از 100 قصه گویی برتر استان از شانزدهم تا نوزدهم مهرماه برگزار می شود.

وی در پایان گفت: در کنار جشنواره قصه گویی، نمایشگاه آثار نقاشی کودکان با موضوع آب با توجه به اینکه رویکرد هفته ملی کودک امسال زیست محیطی و بحران آب است داریم که این نمایشگاه در کنار این جشنواره برگزار می شود.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.