شناسه : 39181069
معاون عمرانی استاندار خبر داد

آمارها نشان می دهد که نوروز امسال چندان مسافرپذیر نبودیم


صادقیان گفت: بررسی آمار ترددهای برون شهری نوروز سال ۱۴۰۰ نشان می‌دهد که در نوروز امسال چندان مسافرپذیر نبودیم.

به گزارش یزدآوا، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با اشاره به رشد ۲/۵ برابری ترددهای برون شهری در مبادی ورودی و خروجی  استان در نوروز ۱۴۰۰،  اظهار کرد: بررسی  آمار تردد های برون شهری نوروز سال ۱۴۰۰ نشان می دهد که تردد نوروزی از تاریخ ۲۸ اسفند تا ۱۴ فروردین نسبت به سال قبل نزدیک به ۱۵۰ درصد افزایش یعنی تقریباً ۲/۵ برابر رشد داشته و در مقایسه با نوروز سال های ۹۸ و ۹۷ نزدیک به ۳۳ درصد کاهش داشته است اما آمارها نشان می دهد در نوروز امسال چندان مسافرپذیر نبودیم.

مهندس محسن صادقیان با بیان اینکه در این فاصله زمانی  نزدیک به ۳۱ هزار و ۵۰۰ مسافر با اتوبوس، قطار، هواپیما و وسایل شخصی وارد  استان شده اند، افزود: از ۲۸ اسفند سال گذشته تا ۱۴ فروردین ماه امسال حدود ۳۵۰ هزار  خودرو وارد استان شده و حدود ۳۶۰ هزار خودرو از استان خارج شده است. 

 وی افزود: در این مدت بر اساس آمار روزانه نزدیک به  ۱۶۰۰ وسیله نقلیه در استان بین ۱۲ تا بیش از ۱۸ ساعت توقف داشتند که تقریبا نیم درصد تمام وسایل نقلیه است که وارد استان شده اند ‌که نشان می دهد استان در نوروز امسال چندان مسافرپذیر نبوده است. 

وی اظهار کرد: از مسافرانی که وارد استان شده اند، حدود  ۲۷ هزار نفر در هتل، هتل آپارتمان، هتل سرای سنتی، بوم گردی و مهمانپذیر ها ساکن شده اند که از لحاظ آماری به این ترتیب  بیش از ۸۵ درصد از مسافران، در مراکز اقامتی مجاز اسکان یافته اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: از تاریخ ۲۹ اسفند تا ۸ فروردین، تردد های خروجی از استان نسبت به تردد ورود به استان افزایش داشته که  مسافرت یزدی ها به خارج از استان را نشان می دهد و از روز نهم به بعد شاهد برگشت این مسافران به استان بودیم.

 

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.