شناسه : 10049803


«نان گران شد» خبری بود که طی چند روز گذشته‌ ابتدا زمزمه‌هایش مطرح و در نهایت نیز به طور رسمی اعلام شد. بنابرگفته سخنگوی دولت قرار بود که حدود 30 درصد افزایش قیمت نان صورت گیرد ولی در مقام عمل، مردم در برخی از استان ها و شهرستان های کشور 60 الی 70 درصدی را شاهد بودند و همین امر موجب نارضایتی مردم شده است.

به گزارش یزد آوا به نقل از راه دانا، «نان گران شد» خبری بود که طی چند روز گذشته‌ ابتدا زمزمه‌هایش مطرح و در نهایت نیز به طور رسمی اعلام شد.

تجربه نشان می‌دهد، گران شدن نان آنقدر که در جو روانی حاکم بر جامعه و افزایش قیمت سایر اقلام غذایی دارد، بر کیفیت آن هیچ تاثیری نداشته و بلکه اثر منفی نیز داشته است، چنانکه در هر برهه از زمان علیرغم افزایش قیمت نان به ارتقای کیفی نان در کنار افزایش قیمت توجهی نشد و در واقع نان گران شده بدون آن که کیفیت آن تغییر کند و حتی بد کیفیت‌تر و کوچک‌تر هم به دست مردم رسیده است.

البته بنابرگفته سخنگوی دولت قرار بود که حدود 30 درصد افزایش قیمت نان صورت گیرد ولی در مقام عمل، مردم در برخی از استان ها و شهرستان های کشور 60 الی 70 درصدی را شاهد بودند و همین امر موجب نارضایتی مردم شده است.

در همین خصوص پیام های مختلفی با مضمون طنز در فضای مجازی و در بین اپراتورهای تلفن همراه رد و بدل شده که در ادامه  به برخی از آن ها اشاره می‌شود:

 

** " سلام .به سیستم گویای نانوایی شاطر اکبر خوش آمدید؛ جهت اطلاع از قیمت نان عدد1، ثبت نام خرید نان به صورت قسطی عدد2، طرح های تشویقی رنگی عدد3 و شرکت در قرعه کشی پنج نان رایگان در هفته عدد 4 را ارسال نایید."

 

** "مورد داشتیم طرف رفته خواستگاری گفته که شاطرم بعد خانواده دختره رفتن تحقیق کردن گندش دراومده طرف دکتره!!"

 

** "یک عدد نان سنگک از دوره 200 تومانی در فریزر مانده، کاملا سالم، بدون کپک، به بالاترین نرخ پیشنهادی فروخته می‌شود. قیمت پایه 300 تومان!"

 

** "صبحتون بخیر دوستان. امروز ناگهان متوجه شدم که چند نفر دارن تعقیبم می کنند. ترسیده بودم. خداروشکر برادران نیروی انتظامی به موضع رسیدند و اون سارقا متواری شدن. بعد از اونم با اسکورت برادران ناجا به منزل رسیدم. در آنجا بود که فرمانده عزیزشان برایم توضیح داد که هنگام خرید سنگک حتما موارد ایمنی را در ملاعام رعایت کنم و با دردست داشتن نان سنگک در معابر عمومی تردد نکنم. الانم که دارم سنگک میخورم تنم داره میلرزه!بچه ها خواهشا مراقب باشید و کوچولوها رو برای خرید نان به بیرون از منزل  نفرستید."

 

** " من نمیدونم این مردم چرا این قدر ناشکر هستن!‌ خب بابا نون گرونه نخورید مگه فتوسنتر چه ایرادی داره که نمی‌کنید؟؟؟؟؟؟"

 

** "از یارانه که انصراف دادیم، سبد کالامونم که بخشیدیم، نونم که گرون شده ، مسئولین عزیز مدیونید اگه پول دستی بخواین ولی نگین …"


** " بیایید شادی هایمان را تقسیم کنیم

.

.

.شنیدم تو خونتون نون سنگک برشته دارین ؟"


** "مورد داشتیم امروز پسره رفته خواستگاری

.

.

همدیگه رو پسندیدن

.

.

بحث مهر اومده وسط بابای دختره گفته ب سال تولد دخترم نون سنگک باید مهرش کنی

خانواده پسره هم فرار کردن و الانم کلا دیگه دنبال زن گرفتن برا پسرشون نیستن ... والــــــــــــــــــــا"** "لاف جدید دخترا

.

.

.

خواستگارم شاطره"** با توجه به نزدیک شدن قیمت نان به سکه

بزودی ربع نان،نیم نان،تمام نان طرح قدیم(برشته)

تمام نان طرح جدید(دور خمیری)

عرضه میگردد"** "سالها پس از گران شدن نان

.

..

مادر به دختر:

دختر لگد به بخت خودت نزن پسره نون خشکیه"
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.