شناسه : 38372612
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد خبر داد

برگزاری مراسم سنتی 13 محرم یزد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی


حجت‌الاسلام نجیمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد از برگزاری مراسم سنتی 13 محرم یزد با رعایت پروتکل‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش یزدآوا،، حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، در خصوص برگزاری مراسم 13 محرم در یزد، گفت: این مراسم امسال به علت شیوع بیماری کرونا به‌مانند سال‌های گذشته و با حضور هیئات مذهبی برگزار نخواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد اضافه کرد: با توجه به اینکه مراسم 13 محرم در مسجد ملااسماعیل دارای سابقه 100 ساله و نیت واقف بر برگزاری این مراسم در این روز و در این مسجد است، امسال با محوریت روحانیون و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

وی مدت‌زمان برگزاری این مراسم را دو ساعت اعلام کرد و گفت: در خصوص برگزاری مراسم 13 محرم اطلاع‌رسانی نخواهیم داشت ولی هرکسی برای حضور در مراسم مراجعه کرد، با زدن ماسک و رعایت فاصله بین افراد در این مراسم حضور پیدا می‌کنند.

نجیمی در ادامه با اشاره به برگزاری عزاداری در دهه اول ماه محرم در استان یزد، اذعان داشت: امسال با توجه به شرایط خاص، شاهد مراسمات بسیار خوب و رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مراسمات عزاداری بودیم که یزد را در سطح کشور به یک استان نمونه در برگزاری عزاداری سیدالشهدا (ع) تبدیل کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد اضافه کرد: هیئات عزاداری در دهه اول ماه محرم علاوه برگزاری مراسم عزاداری، خدمات اجتماعی بسیار خوبی مانند آزادی زندانی و کمک به نیازمندان را نیز در دستور کار خود داشتند.

وی همچنین به برگزاری مراسمات روضه خانگی در دهه اول محرم اشاره و اظهار داشت: با همکاری مجموعه‌های مذهبی در سطح استان یزد، 50 نفر از مبلغین به‌صورت رایگان در طول ده شب اول ماه محرم برای حضور در مراسماتی که سخنران نداشتند اعلام آمادگی کردند که شاهد استقبال خوبی از سوی مردم دارالعباده بودیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.