شناسه : 34845436


رئیس مرکز امور صیانتی حوزه‌های علمیه از قبولی بیش از ۳ هزار نفر در آزمون ورودی حوزه‌های علمیه در کل کشور خبر داد.

به گزارش یزد آوا به نقل از تسنیم، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی فاضل در ششمین نشست هم اندیشی اساتید مصاحبه طلاب جدید الورود حوزه علمیه استان که صبح امروز با حضور اساتید و مدیران مدارس علمیه استان یزد در مرکز مدیریت حوزه علمیه یزد برگزار شد اظهار داشت: امروزه حساسیت‌های زیادی برای ورود به حوزه‌های علمیه وجود دارد که باید به خوبی این مسئله مدیریت شود.

رئیس مرکز امور صیانتی حوزه‌های علمیه با تأکید بر اینکه در جذب طلاب باید دقت نظر وجود داشته باشد تصریح کرد: در حوزه‌های علمیه طرح‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف در جهت پیشرفت‌های علمی و پژوهشی انجام می‌گیرد که اگر بخواهیم به طور مثال در زمینه پرورش طلاب زباندان فعالیت کنیم، باید طلبه‌ای جذب شود که توانایی انجام این کار را داشته باشد.

وی افزود: اگر نسبت به جذب طلاب توانمند حساسیت وجود نداشته باشد بدون شک در طرح‌های مختلف تحولی پیشرفتی نخواهیم داشت و با پس رفت روبه رو می‌شویم که این مسائل نیاز و توجه به جذب افراد شایسته در حوزه‌های علمیه را افزایش می‌دهد.

فاضل با بیان اینکه متأسفانه امروزه جمعیت جوان کشور به دلیل سیاست‌های نامناسب جمعیتی در حال کاهش است که یک مشکل اساسی برای کشور محسوب می‌شود اضافه کرد: اقبال به حوزه علمیه به دلایل مختلف صورت می‌گیرد و عوامل متعددی دارد.

رئیس مرکز امور صیانتی حوزه‌های علمیه با اشاره به بیش از 3 هزار نفر قبولی در آزمون ورودی حوزه‌های علمیه در کل کشور گفت: در برخی از استان‌ها مدیران اعلام کردند که این آمار داوطلبین حوزه بسیار خوب و مناسب بوده است.

وی با بیان اینکه جامعه امروز ما بسیار مدرن است اظهار داشت: هر سال هم نسبت به سال گذشته مدرن‌تر می‌شود و حتی این مسئله بر روی جرائم و مسائل اجتماعی هم تأثیرگذار بوده است.

فاضل متناسب اهداف باید انگیزه‌ها را در انتخاب افراد برای ورود به حوزه‌های علمیه مشخص کنیم تصریح کرد: در زمینه مصاحبه و گزینش افراد علاقه‌مند به حضور در حوزه‌های علمیه مسائل مختلفی را باید مورد توجه قرار داد که در آینده مشکلاتی را برای حوزه‌های علمیه ایجاد نکند.

انتهای پیام/س*
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.