شناسه : 37900634
عضو ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا:


فخرالسادات خامسی گفت: در استان یزد تاکنون ۲۱ جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا تشکیل شده که تصمیم‌های خوبی نیز در این زمینه گرفته شده است.

 به گزارش خبرنگار یزد آوا، فخرالسادات خامسی هامانه ظهر امروز در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه استان در خصوص وضعیت کرونا در استان یزد گفت: تاکنون هیچ گزارش رسمی مبنی بر سفید یا قرمز بودن مناطقی از استان در زمینه کرونا به ستاد استانی کرونا نرسیده است و بازگشایی مساجد و مدارس استان نیز به تصمیم ستاد ملی کرونا و وضعیت مناطق سفید بستگی دارد.

وی ادامه داد: در زمینه ویروس کرونا ما تابع تصمیمات کشوری هستیم و در استان نیز ۲۱ جلسه ستاد استانی تشکیل شده که تصمیم‌های خوبی گرفته شده است و براساس اختیارات استانی برخی اماکن تجمعی و اصناف پرخطر با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی شدند برای آرایشگاه‌های زنانه و مردانه، پارک‌ها، شب بازارها و ... نیز تصمیماتی اتخاذ شد.

عضو ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا عنوان کرد: یزد به واقع جزو استان‌های موفق برای گذر از پیک بیماری بود زیرا در بسیاری از موارد پیشگام بود و پیشگیرانه عمل کرد و همکاری خوبی بین نهادهای درگیر در استان ایجاد شد و با وجود مشکلاتی که وجود داشت، اما موفقیت در این امر به نسبت بسیاری استان‌ها بیشتر بود.

خامسی افزود: یزد در زمینه شیوع بیماری کرونا اقدامات پیشگیرانه انجام داد و جزء اولین استان‌هایی بود که پروتکل‌های بهداشتی در آن تصویب و به اجرا رسید و در زمینه تعطیلی اصناف و برخی کارخانه‌ها برای جلوگیری از شیوع کرونا نیز نخستین استانی بود که در این زمینه اقدام کرد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تشکل‌های مردم نهاد استان و فعالیت آنها در زمینه حقوق شهروندی نیز گفت: بهزیستی، ورزش و جوانان، نیروی انتظامی و استانداری چهار دستگاهی هستند که برای فعالیت این تشکل‌ها مجوز صادر می‌کنند که تاکنون در مجموع برای ۷۰۰ سازمان مردم نهاد توسط این سه ارگان مجوز صادر شده است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.