شناسه : 36249701
گفتگویی متفاوت با منشی دوم شورای شهر یزد:

تصمیمات عجولانه زیبنده شهر جهانی نیست/چرا برای فرهمند رایزنی نشد؟


منشی دوم شورای شهر یزد گفت: سؤال بنده این است وقتی‌که می‌شود با رایزنی با نهادهای نظارتی و وزیر اطلاعات مسائل را حل کرد چرا برای جناب فرهمند که 11 رأی داشت رایزنی انجام ندادند؟ چرا برای شهردار منتخبی که 6 رأی دارد می‌توان با روابط، مسائل را حل کرد اما برای کسی که رأی 100 درصدی اعضا را دارد نمی‌شود چنین کاری کرد؟

 مهدی کاشفی زاده در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا؛ با اشاره به این مطلب که شهردار منتخب قبل از انتخاب دکتر جمالی نژاد یکی از نامزدی‌های تصدی این پست بود و اعلام کرده بود بنده به شرطی این پست را می‌پذیرم که حداقل 10 رأی داشته باشم در تشریح علت مخالفت خود با شهردار منتخب اظهار داشت: زمانی که دوستان در هیئت‌رئیسه مهندس زینی وند را برای پست شهردار پیشنهاد دادند بر اساس گزارش‌هایی رسیده وزارت کشور پیشنهاد استانداری یا یکی از معاونت‌های استانداری یکی از استان‌ها را به آقای زینی وند داده بود بنابراین با توجه به اینکه هر فردی به دنبال ارتقا و پیشرفت بوده و احتمال می‌رفت ایشان با توجه به یزدی نبودنش از یزد برود در ست نبود ما ایشان را انتخاب کنیم و بعد مجدداً به فکر شهردار جدید باشیم.

منشی دوم شورای شهر یزد ادامه داد: به نظر بنده با توجه به‌وقت زیادی که ازدست‌رفته بود باید از بدنه شهرداری شخصی را برای این پست انتخاب می‌کردیم که در این زمینه نظر آقایان شایق، ابو ترابی و پاک‌نژاد هم همین بود بنابراین با مهندس مشتاقیون صحبت کردیم ابتدا قبول نمی‌کرد اما بالاخره علی‌رغم اینکه می‌دانست تعداد آرای کمی دارد پای‌کار ایستاد و برنامه ارائه کرد.

وی در خصوص اینکه چه زمانی مطلع شدید که «سید حسینی» نامزد تصدی پست شهرداریزد است ابراز داشت: ساعت 13:30 دقیقه بود که پیامکی از جانب هیئت‌رئیسه ارسال شد مبنی بااینکه شاید یکی از کاندیداهای احتمالی ساعت 16 برای ارائه برنامه به شورا بیاید واصلا حرفی از رأی‌گیری و انتخاب شهردار نبود سپس ساعت 18 آقای سفید اعلام کرد شهردار منتخب نمی‌آید سؤال بنده این است وقتی رئیس شورا دم از اخلاق‌مداری می‌زند آیا ازنظر اخلاقی درست بود که بنده در دقیقه 90 پشت کسی را که برنامه ارائه کرده و برای حرف ما ارزش قائل شده خالی کنم؟ هرچند آقای سید حسینی از دوستان بنده است اما ایشان برنامه‌ای ارائه نکرده بود و من نمی‌توانستم به ایشان رأی بدهم.

تصمیمات عجولانه زیبنده شهر جهانی نیست

کاشفی زاده با ابراز گلایه از برخی اعضای شورا گفت: این شورا علی‌رغم ادعاهایی که دارد شفاف نیست آبا بنده به‌عنوان عضو هیئت‌رئیسه و دبیر دوم شورا و جناب پاک‌نژاد به‌عنوان دبیر اول شورا که از محرم‌ترین افراد در شورا به رئیس هستیم باید از چنین تصمیماتی بی‌اطلاع باشیم؟ این رسم جالبی در شورا نیست.

وی ادامه داد: آقای سید حسینی معتقد است همان برنامه‌ای که در دوران رقابت با جمالی نژاد ارائه داده کافی است اما شهر در این مدت دچار تغییرات زیادی شده و باید برنامه جدیدی برای آن ارائه کرد این تصمیمات عجولانه در شورا برای شهری که عنوان جهانی‌شدن را یدک می‌کشد زیبنده و اصولی نیست

عضو شورای شهر یزد ادامه داد: کلید طلایی شهر در دستان شهردار است و در همه جای دنیا این شورای شهر است که درزمینهٔ مدیریت جامع شهری نقشی تعیین‌کننده دارد هرچند متأسفانه در ایران چنین وضعیتی نیست اما نباید اعضای شورای شهر یک شهر در جریان اموری که آینده شهر را رقم می‌زند قرار بگیرند؟

کاشفی زاده در خصوص اینکه آیا نهادهای نظارتی شهردار منتخب را تائید خواهند کرد یا خیر ابراز داشت: این را باید از ریاست شورا پرسید ایشان در سخنانی اظهار داشتند با وزیر اطلاعات و مجموعه دستگاه‌های نظارتی تعامل کرده و مسائل را حل کرده‌اند انشالله که چنین است اما سؤال بنده این است وقتی‌که می‌شود با رایزنی با نهادهای نظارتی و وزیر اطلاعات مسائل را حل کرد چرا برای جناب فرهمند که 11 رأی داشت رایزنی انجام ندادند؟ چرا برای شهردار منتخبی که 6 رأی دارد می‌توان با روابط، مسائل را حل کرد اما برای کسی که رأی 100 درصدی اعضا را دارد نمی‌شود چنین کاری کرد؟

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.