شناسه : 25107459
جوکار:


جوکار با اشاره به صحبت های وزیر امور خارجه کشورمان که گفته بود «تمدید تحریم ها اثر اجرایی ندارد» گفت: متاسفانه این سخنان فرار کردن از زیر بار مسئولیت است. در پیوست دو برجام صراحتاً این موضوع آمده که تحریم های جدید در موضوع هسته ای و تمدید تحریم ها نباید باشد این اقدام نقض برجام است و قابل قبول نیست.

به گزارش یزد آوا، محمد صالح جوکار در مصاحبه با یزد رسا ضمن اشاره به تمدید تحریم های ده ساله از سوی سنای آمریکا گفت: این اقدام قطعاً نقض برجام است. آنچه که اتفاق افتاد تحریم ها ده سال یک بار دیگر هم تمدید شد و در مجلس سنا با یک اقدام سازماندهی شده بدون هیچگونه مخالف به تصویب رسید که این نشان دهنده اوج کینه و دشمنی آمریکا نسبت به ملت ما است.

نماینده سابق یزد در مجلس شورای اسلامی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری پیش از این هشدار داده بودند، این تمدید تحریم ها به مدت ده سال قطعاً نقض برجام است و جمهوری اسلامی باید در برابر آن واکنش نشان دهد.

وی اظهار داشت: این بدعهدی از اول هم مشخص بود و از روز اول هم هشدار داده می شد. مخصوصاً شخص مقام معظم رهبری چه در دیدار با تیم مذاکره کننده، چه در دیدار با مسئولین و چه در دیدار با مردم بارها این نکته را گوشزد فرمودند که به آمریکا نمی شود اعتماد کرد. به هر حال امیدواریم این اتفاق تجربه ای باشد برای بعضی ها که به آمریکا دل بسته بودند و فکر می کردند می توان با شیطان بزرگ کنار آمد و تعامل کرد و همه مشکلات کشور را حل کرد.

جوکار با تقدیر از تصمیم مجلس شورای اسلامی برای مقابله به مثل تاکید کرد: مجلس هم یک طرح چند فوریتی برای مقابله با این طرح آماده کرده است. امیدواریم این اقدام انقلابی به نتیجه برسد و تهدید باشد برای آمریکایی ها تا گمان نکنند که ما عقب نشینی کرده ایم.

وی با اشاره به صحبت های وزیر امور خارجه کشورمان که گفته بود «تمدید تحریم ها اثر اجرایی ندارد» گفت: متاسفانه این سخنان فرار کردن از زیر بار مسئولیت است. در پیوست دو برجام صراحتاً این موضوع آمده که تحریم های جدید در موضوع هسته ای و تمدید تحریم ها نباید باشد این اقدام نقض برجام است و قابل قبول نیست.

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: طبق صحبت های خود ظریف در مجلس این تمدید تحریم ها نقض برجام است. این سخنان کاملا روشن و شفاف بیان شده و از نظر حقوقی هیچ جای بحثی نیست که ابهام داشته باشیم.

وی بیان داشت: این ها دل بسته بودند که قرار است برجام و توافق در همه زمینه ها مخصوصا مسائل سیاسی نجات بخش باشد ولی امروز حتی خود جان کری در دانشگاه شیکاگو اعلام می کند ما بعد از برجام تحریم ها را افزایش داده ایم.

جوکار گفت: اینکه پیش بینی کنیم اثری ندارد قابل قبول نیست. باید اقدامات خود را در این راستا انجام دهیم. هر چند این اقدامات زمانبر است و جبران بعضی از هزینه هایی که ما دادیم خیلی دشوار است و در بعضی بخش ها سال ها طول می کشد ولی بایستی یک واکنش جدی طبق فرموده رهبری داشته باشیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.