شناسه : 10140918
امام جمعه یزد:


امام جمعه یزد و نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به پیاده روی پر شور عاشقان امام حسین(ع) برای حضور در کربلا در روز اربعین تصریح کرد: امروز رسانه‌‎های دشمن خاموش هستند زیرا از تحلیل این صحنه ناتوانند و احساس حقارت می‌کنند و مردم برای این روزها آنچه را که دارند در طبق می‌گذارند و تقدیم زائران حسینی(ع) می‌کنند.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرا رسیدن اربعین حسینی گفت: در روایات فراوانی از ائمه معصومین(ع) توصیه‌های زیادی به بزرگداشت اربعین و زنده نگهداشتن  آن شده است که این دنباله رسالتی امام  سجاد(ع) و حضرت زینب(س) است.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) در کربلا خود و خانواده‌اش را برای دین خدا، احیای ارزش‌ها، احیای امر به معروف و نهی از منکر و کشیدن خط بطلان بر بی ارزشی‌ها فدا کرد.

امام جمعه یزد یادآور شد: حضرت زینب(س) که تربیت شده امیرالمومنین(ع) است، با صبر و تحمل مصیبت‌ها با ایمان به خدا در هرجا که ممکن بود به خطبه خوانی و افشاگری پرداخت، تا آنچه را که واقعیت کربلاست بین مردم آشکار کند تا جایی که دشمنان امام حسین(ع) را نیز به پشیمانی کشاند.

آیت الله ناصری تأکید کرد: آنچه را که از حرکات امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) باید متوجه باشیم این است که حق و حقیقت و نهضت امام حسین(ع) که یک واقعه بود باید همیشه و هر جا زنده بماند و چراغ امام حسین(ع) که چراغ ایمان الهی و ارزش‌هاست و دشمن می خواهد آن را خاموش کند، روشن بماند.

وی گفت: امام حسین(ع) حرکتی را آغاز کرد که دنباله حرکت پیامبر و خواسته خدا و پیامبرش بود و ارزش‌های معنوی و الهی را در دل‌ها روشن کرد و به همین دلیل  است که روضه خوانی، مصیبت خواندن و گریه کردن برای امام حسین(ع) تا این اندازه ثواب دارد و خداوند بابت آن بهشت جاودانه را به انسان خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به پیاده روی پر شور عاشقان امام حسین(ع) برای حضور در کربلا در روز اربعین تصریح کرد: امروز رسانه‌‎های دشمن خاموش هستند زیرا از تحلیل این صحنه ناتوانند و احساس حقارت می‌کنند و مردم برای این روزها آنچه را که دارند در طبق می‌گذارند و تقدیم زائران حسینی(ع) می‌کنند.

 آیت الله ناصری با اشاره به نزدیک شدن سالروز شهادت دکتر مفتح و نامگذاری این روز با عنوان روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: مبنای اسلام طی راه کمال انسانیت است و تمام  کارهای ما از جمله تعلیم و تربیت، کسب و کار و غیره با آنکه ظاهری مادی دارد باید باطن آن به سوی خدا باشد.

امام جمعه یزد تأکید کرد: جوانان در دانشگاه  باید علاوه بر کسب علم و دانش انسانیت را کسب کنند و مایه سعادت خود و جامعه باشند و به جامعه خدمت کنند.

وی با اشاره به روز دانشجو گفت: در ایام روز دانشجو بیشتر سخنرانی‌هایی که انجام شد، حرف‌های سیاسی بود، و یک نفر که دانشجویان را توصیه به اعتقاد و ایمان به خداوند بکند، نبود.

ناصری خاطر نشان کرد: دشمن به دنبال جو بی تقوایی، سیاست زدگی و دوری از خدا در دانشگاه‌ها و آموزش و پروش ماست.

وی تأکید بر نزدیکی حوزه و دانشگاه را به این دلیل خواند که دانشجویان معتقد، مؤمن و با ایمان پرور ش یابند و حوزه‌ها نیز با دید باز و با ارتباط قوی و معاشرت بالا فعالیت کنند.

امام جمعه یزد از بن رفتن فساد اقتصادی را منوط به دین‌داری دانست و  گفت: با توکل و اعتقاد به خداوند و شکل گیری اقتصاد مقاومتی پیشرفت خواهیم کرد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.