شناسه : 25931800
معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان یزد:


معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان یزد از اتصال کامل شورای حل اختلاف استان یزد به سیستم مدیریت پرونده -cms- خبر داد.

به گزارش یزد آوا، «حجت اسدی» با بيان اين كه استان یزد از جمله استان‌های پیشگام در این مورد است، افزود: تمام شعب شورای حل اختلاف استان با تجهیز کامل، به سیستم مدیریت پرونده وصل شده و تمام پرونده‌های وارده به شورا نیز از این پس با ثبت در این سیستم، مورد رسیدگی قرار می گیرد .

وی تصریح کرد: با این اقدام آراء و ابلاغ اوراق قضایی شوراها نیز از طریق ابلاغ الکترونیک قابل ارسال است و افراد دارای پرونده در شوراها نیز باید شناسه دریافت ابلاغ الکترونیک را دارا باشند .

این مقام قضایی با اشاره به این که با راه‌اندازی این سامانه، روند رسیدگی سرعت یافته و امکان گزارش گیری لحظه‌ای در خصوص عملکرد کلیه شعب فراهم می‌شود، اظهار كرد: سیاست قوه قضائیه بر کیفی‌سازی شوراهاست و با این امکان و استفاده از سیستم مدیریت پرونده ، تحقق این مسئله امکان پذیر خواهد بود.

معاون آمار و فن آوری اطلاعات دادگستری استان خاطرنشان کرد: با تجهیز کامل شوراها تمام مکاتبات اداری نیز در بستر اتوماسیون اداری انجام می گیرد و این امر نیز کاهش هزینه و صرفه جویی در وقت و انجام امور با سرعت بیشتر را به دنبال دارد.

وي به هزینه‌های انجام شده برای تجهیز شوراهای حل اختلاف استان اشاره و بيان كرد: هزینه‌های انجام شده پس از صرفه‌جویی در وقت، انرژی و نیروی انسانی جبران می‌شود ولی انتظار است مرکز شوراهای حل اختلاف قوه قضاییه از معاونت های شوراهای حل اختلاف استان ها حمایت بیشتری داشته و بخشی از هزینه‌های تجهیزاتی را جبران كند.

اسدي در پايان نيز گفت: هزینه های تجهیز شوراهای حل اختلاف استان یزد به سیستم رایانه و اتصال به سیستم مدیریت پرونده(سمپ) از محل بودجه‌های خاص در اختیار ريیس کل دادگستری استان، تأمین شده است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.