شناسه : 10161126


علی رغم انتشار خبری در پایگاه خبری پلیس مبنی بر بازگشایی مرز خسروی بر روی زوار، مدیرکل امنیتی و انتظامی قطعیت این موضوع را رد کرد و گفت: باگشایی مرز تا این لحظه ابلاغ نشده است.

به گزارش یزد آوا، شهریار حیدری در گفتگو با مرصاد، در رابطه با خبر بازگشایی مرز خسروی و بازگش زوار از این مرز اظهار داشت: بازگشایی قطعی مرز خسروی صحت ندارد و تا کنون چیزی از طرف مرکز به استان کرمانشاه ابلاغ نشده است.

وی ادامه داد: اینکه آمادگی کامل وجود دارد و همه مقدمات بنا به خواست وزارت کشور مهیا شده است خبری است که پیشتر هم اعلام کردیم اما این موضوع که بازگشایی و بازگشت زوار از این مرز به صورت قطعی اعلام شده باشد صحیح نیست.
مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کرمانشاه اظهار داشت: ما آمادگی برای ورود زوار داریم و احتمال اینکه برخی از زوار هم از این مرز وارد کشور شوند وجود دارد اما توصیه سازمان حج و زیارت برای ورود از این مرز نیست.
وی افزود: در عین حال اعلام شده است که اگر زائر آمد بپذیرید، ما هم آماده ایم و مرز هم آماده هست اما اینکه از تهران ابلاغ شده باشد که مرز باز شده است چنین چیزی صحیح نیست.

اما و اگر های بازگشایی مرز خسروی در سخنان فرماندار
خبرنگار مرصاد این موضوع را از فرماندار قصر شیرین جویا شد که افشین رضایی نیر در گفته های خود از اما اگر ها برای بازگشایی خسروی سخن می گفت.
رضایی در این رابطه گفت: من در مصاحبه خود عرض کردم که تراکمی که در آنسوی مرز به وجود آمده اعلام شده که بخشی از زوار از خسروی به داخل منتقل می شوند و ما هم امکانات را تجهیز کردیم و  احتمال بازگشت وجود دارد.
وی در پاسخ به این سوال که بنابرای هنوز این بازگشت زوار از خسروی قطعی نیست، گفت: از دید ما که آمادگی های لازم را فراهم کردیم قطعی است مگر اینکه اتفاق دیگری بیافتد و تصمیم دیگری اتخاذ شود.
رضایی در پاسخ به این سوال که استانداری کرمانشاه قطعیت بازگشایی مرز را رد می کند، گفت: مسائل امنیتی داستانهای خاص خودش را دارد ولی از نطر امنیتی نیز احتمال بازگشت زوار را 95 درصد اعلام کرده اند.
وی گفت: این احتمال وجود دارد که در جلسات وزارت کشور تصمیمات دیگر اتخاذ شود و لی ما اعلام کرده ایم که از دید ما این آمادگی وجود دارد که پذیرای زوار باشیم.
گفتنی است ساعاتی قبل پایگاه خبری پلیس به نقل از فرماندار قصرشیرین از بازگشایی مرز خسروی برای بازگشت زوار خبر داده بود.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.