شناسه : 38679188
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

مجوز به کارگیری نیروی جدید در بیمارستان‌ به شهرستان‌ها داده شده است/ یزد همچنان رتبه اول در ابتلا به کرونا


سلمانی گفت: با توجه به کمبود کادر درمان در برخی شهرستان‌ها، دانشگاه علوم پزشکی یزد مجوز به کارگیری نیروی جدید کادر درمان و پشتیبانی را به این بیمارستان‌ها داده است.

ابراهیم سلمانی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص وضعیت و مشکلات بیمارستان شهرستان خاتم گفت: طبق آمار روز گذشته، 69 بیمار مشکوک به کرونا در این بیمارستان بستری هستند و مشکل کمبود فضای آن از گذشته وجود داشته که اکنون با افزایش تعداد بیماران دچار مشکل شده‌اند.

وی ادامه داد: کمبود فضای درمانی این بیمارستان و مشکلاتی که در این زمینه با آن مواجه است مسئله‌ای نیست که بتوان در زمان کوتاه حل کرد و فضای فیزیکی آن را گسترش داد، بنابراین انتقال بیماران اضافه بر ظرفیت بیمارستان خاتم به بیمارستان‌های دیگر شهرستان‌ها که تعداد بستری کمتری دارند را می‌توان به عنوان راه حل در نظر گرفت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی یزد در خصوص کمبود نیرو در بیمارستان خاتم نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی یزد به بیمارستان خاتم، مجوز به کارگیری نیروی جدید کادر درمان و پشتیبانی را داده است و دانشگاه علوم پزشکی همکاری لازم را انجام داده و بیمارستان خاتم نیز پیگیر این موضوع است.

سلمانی با اشاره به نبود متخصص عفونی در بیمارستان خاتم تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به شرایطی که به واسطه شیوع کرونا به وجود آمده است کمبود متخصص در کشور وجود دارد بنابراین وجود متخصص عفونی ضرورتی ندارد و متخصصان داخلی نیز در این شرایط می‌توانند کار متخصصان عفونی را انجام دهند و بدون حضور متخصصان عفونی کار بر زمین نمی‌ماند.

وی با بیان اینکه هیچ متخصص عفونی غیرشاغل در استان وجود ندارد که بتوان به بیمارستان‌ خاتم اعزام کرد، ادامه داد: بیمارستان خاتم از فوق تخصص داخلی بهره‌مند است و این متخصص می‌تواند اقدامات لازم را برای بیماران مبتلا به کرونا به جای متخصص عفونی انجام دهد و حضور متخصص عفونی ضروری نیست.

سلمانی در خصوص مشکلات بیمارستان بافق نیز گفت: هم اکنون 35 بیمار مشکوک به کورنا در بیمارستان بافق بستری هستند که نسبت به یک هزار و 124 بیمار بستری شده در بیمارستان‌های استان یزد رقم بالایی نیست و این بیمارستان با داشتن 4 متخصص داخلی وضعیت نسبتا بهتری نسبت به  دیگر شهرستان‌ها دارد.

وی در خصوص کمبود کادر درمان در بیمارستان بافق نیز گفت: دانشگاه علوم پزشکی این اختیار را به بیمارستان‌ بافق داده است که کادر درمان و پشتیبانی مورد نیاز و پیشنهادی خود را به دانشگاه معرفی کنند تا قرارداد با آنها منعقد شود و در بیمارستان مشغول به کار شوند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان اینکه مشکل تامین اکسیژن مورد نیاز بیمارستان‌های یزد مرتفع شده است و مشکلی در این خصوص وجود ندارد، گفت: متاسفانه افزایش تعداد بیماران در بیمارستان‌ها، زمان بر بودن و انرژی بر بودن خدمات دهی به بیماران کرونایی و فرسودگی و خستگی کادر درمان ناشی از تقریبا 9 ماه کار مداوم کیفیت خدمات درمانی را در برخی بخش‌ها تحت تاثیر قرار داده است و امیدواریم مردم با رعایت پروتکل‌ها و لغو رفت و آمدهای خانگی و دورهمی‌ها سهم خود را در مبازره با کرونا انجام دهند.

سلمانی تصریح کرد: متاسفانه استان یزد در کشور به نسبت جمعیت همچنان رتبه اول بروز و موارد مثبت کرونا را در کشور دارد و این موضوع فشار زیادی را به کادر درمان وارد می‌کند و مردم باید با رعایت اصول بهداشتی و توجه به مصوبات ستاد کرونا از این روند صعودی ابتلا به کرونا جلوگیری کنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.