شناسه : 38675379
معاون سازمان صمت یزد:

مشکل کمبود روغن در بازار به زودی حل خواهد شد


علی افشارپور گفت: در جلساتی که با مسئولان وزارت صمت داشته‌ایم از حل مشکل روغن در کشور طی دو هفته آینده خبر داده‌اند.

به گزارش یزد آوا،علی افشارپور معاون بازرگانی سازمان صمت استان یزد پیرامون کمبود روغن در بازار یزد گفت: بیش از 300 تن روغن سرخ کردنی سهمیه استان یزد را در بازار توزیع کردیم.

وی افزود: با توجه به اینکه واحد تولید روغن در استان یزد وجود نداریم ما ناگزیر هستیم روغن مورد نیاز را از کارخانه های خارجز از استان تحویل بگیریم و توزیع کنیم.

معاون بازرگانی سازمان صمت یزد اظهار داشت: توزیع این 300 تن، مشکل بازار در زمینه روغن سرخ کردنی را حل کرده است و در حال حاضر نیز 200 تن روغن معمولی  سهمیه استان به ما واگذار شده است که از امروز توزیع می‌شود همچنین 200 تن دیگر هم سهمیه داریم که طی چند روز آینده وارد استان می‌شود.

افشارپور خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم با توزیع هایی که انجام می‌شود بازار به حالت طبیعی خودش در استان در زمینه روغن باز خواهد گشت، هرچند انتظار این است که مردم نیز به اندازه نیازشان روغن تهیه کنند.

وی در واکنش به افزایش قیمت روغن هم عنوان کرد: هیچ‌گونه افزایش قیمتی بابت روغن نباتی وجود ندارد و اگر مردم مواردی را در این زمینه مشاهده کردند حتما با 124 تماس بگیرند تا از سوءاستفاده‌ها جلوگیری شود.

معاون بازرگانی سازمان صمت استان یزد تأکید کرد: توان تولیدی کشور به قدری است که بازار را در زمینه روغن اشباع کند و مشکلات حل شود و در حال حاضر نیز مسئولان وزارت صمت در حال پیگیری جهت مرتفع کردن این مشکلات هستند

افشارپور تصریح کرد: در جلساتی که با مسئولان وزارت صمت داشته‌ایم از حل مشکل روغن در کشور طی دو هفته آینده خبر داده‌اند و انتقال روغن خام از بنادر به واحدهای تولیدی استان‌ها در حال انجام است و قطعا این مشکل تا چند روز آینده حل خواهد شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.