شناسه : 38389372
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خبر داد

نظارت تیم‌های بهداشتی بر رعایت پروتکل‌ها در مدارس یزد


ابراهیم سلمانی گفت: خانواده‌ها نسبت به حضور فرزندان خود در مدارس آرامش خاطر داشته باشند، تیم‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد از امروز به مدارس سر می‌زنند.

ابراهیم سلمانی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به پروتکل‌های بازگشایی مدارس و با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس نظارت دارد، گفت: رعایت فاصله یک و نیم متری تا دو متری دانش آموزان از یکدیگر و ایجاد این امکان در همه مدارس به نحوی که دانش آموزان با رعایت این فاصله فیزیکی در کلاس حضور داشته باشند باید مد نظر قرار گیرد.

وی ادامه داد: علاوه بر وجود تهویه مناسب در کلاس‌ها باید پنجره کلاس نیز باشد باشد تا هوا سکون نداشته باشد، زمان حضور دانش آموزان سر کلاس نیز نباید بیشتر از یک ساعت طول بکشد و در صورتی که مدت زمان بیشتری نیاز است باید فاصله زمانی بین کلاس برای ضدعفونی و هم برای جریان پیدا کردن هوا در کلاس وجود داشته باشد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه باید مواد ضدعفونی در اختیار دانش آموزان در مدارس قرار داشته باشد، عنوان کرد: دانش آموزان، والدین، معلمان و هر کسی که در مدرسه حضور پیدا می‌کند باید ماسک داشته باشد ضمن اینکه ماسک نیز به شیوه درست و صحیح آن باید مورد استفاده قرار گیرد چرا که شاهد هستیم در اماکن، فروشگاه‌ها و ... به ظاهر ماسک به صورت زده‌ می‌شود اما به طور صحیح و بهداشتی استفاده نشده است.

سلمانی با تاکید بر اینکه خانواده‌ها نسبت یه حضور فرزندان خود در مدارس آرامش خاطر داشته باشند، تصریح کرد: تیم‌های بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد از امروز همزمان با بازگشایی مدارس در مدارس حضور پیدا می‌کنند و با دقت و حساسیت بالا بر رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی نظارت و کنترل دارند براین اساس در این رابطه خانواده‌ها نگرانی نداشته باشند.

وی ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی این آرامش خاطر را به خانواده‌ها می‌دهد که به هیچ وجه از رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی که مقرر کرده کوتاه نمی‌آید و با نظارت دقیق، مستمر و با حساسیت بالا اقدامات لازم را انجام می‌دهد تا حضور دانش آموزان در مدارس با کمترین ریسک مواجه باشد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقي يزد در خصوص اینکه دیروز وزارت بهداشت وضعیت استان را قرمز اعلام کرد در حالی این دانشگاه وضعیت یزد را نارنجی خواند، گفت: وزارت بهداشت وضعیت استان‌ها را مشخص می‌کند که آخرین وضعیت استان یزد، قرمز اعلام شده است در حالی که دانشگاه علوم پزشکی یزد وضعیت شهرستان‌ها را مشخص کرده است و هم اکنون وضعیت ابرکوه قرمز، وضعبت شهرستان‌های یزد خاتم، مهریز، میبد نارنجی، وضعیت اردکان، بهاباد و بافق زرد و وضعیت اشکذر سفید است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.