شناسه : 39375465
معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد:

هدف تشکیل ستاد صبر در یزد اعتلای فرهنگ صلح و سازش است


حداد گفت: ستاد صبر با حضور شخصیت های برجسته استانی به منظور ارتقاء و اعتلای فرهنگ صلح و سازش و نظام مند کردن اهداف و وظایف این ستاد تشکیل گردیده است.

به گزارش یزدآوا، محمدرضا حداد امروز در جلسه ستاد صبر استان یزد، افزود: اعتلای فرهنگ قانون مداری و احترام به حقوق دیگران، ارتقاء جایگاه نظام اسلامی و دستگاه قضایی در عرصه صلح طلبی و حقوق بشر از اهداف ستاد صبر است.

دبیر ستاد استانی صبر تصریح کرد: نظام مند کردن و تقویت مشارکت و افزایش تعامل نهاد های مردمی با قوه قضاییه با رویکرد صلح و سازش و نهادینه سازی عدالت ترمیمی در جامعه و انسجام بخشیدن در جهت ارتقاء صلح و سازش از دیگر اهداف ستاد صبر محسوب می گردد.

این مقام قضایی، تقویت و توسعه میانجی گری بین اصحاب دعوی از طریق صلح یاران، تلاش برای جلب رضایت صاحبان حق و بخشایش مجازات های قابل گذشت را از جمله وظایف ستاد صبر برشمرد و بیان داشت: ایجاد ارتباط مؤثر با سمن ها و نهادهای مرتبط، با هدف ارتقاء جایگاه صلح و سازش در کشور و بهره گیری از ظرفیت رسانه ها در افزایش آگاهی و توانمند سازی شهروندان در حوزه صلح و رضایت و راه اندازی پویش های صبر از دیگر وظایف این ستاد می باشد.

وی اظهار داشت: افزایش کسب مهارت مذاکره در بین آحاد مردم در راستای حل و فصل اختلافات بدون دخالت شخص ثالث نیز باید مورد اهتمام اعضای ستاد قرار گیرد.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: ستادهای صبر، وظیفه شناسایی افرادی که می توانند در جهت اصلاح ذات البین با نهادهای میانجی گر همکاری نمایند تحت عنوان یاران صلح را بر عهده دارد که این افراد در قالب صلح یار، هیئت های صلح، هم یار صلح، طلایه دار صلح و سفیر صلح در معیت شوراهای حل اختلاف و دیگر نهادهای سازشی فعالیت می نمایند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.