شناسه : 10378527
مداح برجسته استان یزد:


محسن محمدی پناه با بیان اینکه یکی از بسترهای فعالیت جریان شیرازی‌ها هیئت‌های عزاداری و منبرها هستند، گفت: این جریان دین را از سیاست جدا می‌داند و بر هیئت غیر سیاسی تأکید دارد؛ در صورتی که امام حسین(ع) علیه حاکم ظالم قیام کرد که یک اقدام سیاسی بود.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، محسن محمدی پناه از مداحان برجسته استان یزد در جمع بسیجیان یزد سه شاخصه شیعه را مهدویت، فرهنگ عاشورا و اعتقاد به ولایت فقیه عنوان کرد و گفت: دشمن قصد دارد از این سه طریق به شیعیان ضربه بزند.

وی ادامه داد: دشمن در زمینه مهدویت و ولایت فقیه دست به اقداماتی زد و زیاد موفق نبود و اکنون در زمینه فرهنگ عاشورا و عزاداری امام حسین(ع) بسیار بدعت ایجاد کرده است.

 

محمدی پناه با اشاره به جریان شیرازی‌ها که دنبال کننده اهداف استکبار هستند، گفت: مرجع تقلید این جریان سید صادق شیرازی است که اکنون در قم به سر می‌برد و  مقلدانی در ایران، عراق، کویت و عربستان دارد.

وی بزرگ این جریان را سید محمد شیرازی معرفی  و با بیان اجمالی خاندان شیرازی‌ها ادامه داد: سید صادق شیرازی بعد از سید محمد اعلام مرجعیت کرد وافکار و بیاناتش بسیار خطرناکتراز سید محمد است .

مداح هیئت انصار الولایت یزد مقلدان سید صادق شیرازی در ایران را عرب‌های مقیم ایران نام برد و  گفت: این جریان داری شبکه‌هایی با اسامی مقدس مانند شبکه اهل بیت، امام حسین(ع)، فدک و غیره هستند و تنها جریان بعد از تکفیری‌ها هستند که علیه سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه یکی از بسترهای فعالیت این جریان هیئت‌های عزاداری و منبرها هستند، ادامه داد: این جریان دین را از سیاست جدا می‌داند و بر هیئت غیر سیاسی تأکید دارد؛ در صورتی که امام حسین(ع) علیه حاکم ظالم قیام کرد که یک اقدام سیاسی بود و چگونه می توان از امام حسین(ع) که سیاسی بود دم زد ولی خود سیاسی نبود.

محمدی پناه یکی دیگر از شاخصه‌های جریان شیرازی را ترویج قمه زنی عنوان کرد و یادآور شد: اولین بار سفیر روسیه در مشهد و سفیر انگلیس در تهران به هیئت‌ها قمه هدیه دادند و تنها جریانی که قمه زنی را در دنیا مطرح می‌کند جریان شیرازی‌ها هستند .

وی با بیان اینکه با دیدن تصاویر قمه زنی حالت انزجار به فرد دست می‌دهد، گفت: اروپایی‌ها گرایش زیادی به اسلام دارند ولی با دیدن تصاویر قمه زنی که این جریان به شیعیان نسبت داده‌اند، اکثریت کسانی که به اسلام روی می آورند به مذهب تشیع نمی‌پیوندند، بلکه سنی می شوند.

این مداح برجسته استان یزد با بیان اینکه این جریان را دشمنان بالاخص انگلیسی‌ها حمایت می کنند ادامه داد: راه رفتن  روی خار، راه رفتن بر روی شیشه و ذغال  از دیگر عزاداری‌ها عجیب و خرافی این جریان است.

محمدی پناه لعن و برائت علنی از خلفای اهل سنت را از دیگر شاخصه‌های جریان شیرازی ها عنوان کرد و ادامه داد: این جریان هفته‌ای را که شیعیان به عنوان هفته وحدت می‎شناسند به دلیل  سالروز مرگ یکی از خلفای اهل سنت هفته برائت معرفی کردند و به مقدسات اهل سنت توهین می‌کنند و اعتقاد دارند باید اهل سنت را از بین برد

وی  سید صادق شیرازی ساکن شهر قم، سید مجتبی شیرازی و شیخ یاسر الحبیب مقیم لندن و  حسن اله یار و محمد هدایت مقیم آمریکا را پنج عضو شاخص جریان شیرازی‌ها معرفی کرد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.