شناسه : 35849354
آخرین حلقه زنجیره تکمیل کتابخانه مرکزی یزد کیست؟!

پروژه کتابخانه مرکزی یزد به نهاد کتابخانه‌ها واگذار شد


امروز و پس از گذشت بیش از دو دهه از آغاز احداث کتابخانه مرکزی یزد، این کتابخانه برای تکمیل و بهره‌برداری به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور واگذار شد.

در پی انتشار خبری در یزد آوا با این عنوان که «کتابخانه مرکزی یزد را به ثبت ملی برسانید» خبری در برخی کانال‌های فضای مجازی مبنی بر افتتاح این کتابخانه منتشر شد که بررسی‌های انجام شده حکایت از موضوع دیگری دارد.

روح‌اله محی ‌الدینی مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌‌های عمومی یزد در این خصوص به خبرنگار یزد آوا گفت: افتتاح کتابخانه مرکزی یزد صحت ندارد بلکه امروز دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور با حضور در یزد ضمن بازدید از کتابخانه مرکزی یزد توافقنامه‌ای را به ثبت رساندند تا این کتابخانه برای تکمیل و بهره برداری به این نهاد واگذار شود.

امین خبیری؛ مدیر فنی و عمرانی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری شهرداری یزد نیز در این خصوص در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا گفت: هم اکنون عملیات اجرایی کتابخانه مرکزی یزد متوقف شده است، گفت: اوایل سال 94 بود که پروژه کتابخانه مرکزی یزد با دو میلیارد تومان بودجه به شهرداری واگذار شد و شهرداری یزد نیز تقریبا دو برابر این میزان بودجه صرف پروژه کرد.

وی با بیان اینکه پیشرفت پروژه به نحوی هست که بتوان از بخش‌هایی از آن بهره‌برداری کرد، ادامه داد: امروز از طریق معاونت استانداری یزد و با حضور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور این پروژه به این نهاد به عنوان بهره بردار آن واگذار می‌شود و وضعیت پروژه، هزینه‌ها، بدهی‌ها و تکمیل آن تعیین تکلیف می‌شود.

گفتنی است طرح اولیه کتابخانه مرکزی واقع در بافت تاریخی در سال ۱۳۷۶ زیر نظر دفتر عمرانی و املاک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به تصویب رسید و عملیات احداث این طرح فرهنگی از سال ۱۳۷۷ آغاز شد اما به دلیل مشکلات عدیده‌ تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

این پروژه هر چند سال یكبار بین نهاد و سازمان‌های مختلف از جمله اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد،  اداره کل مسکن و شهرسازی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری دست به دست شد و در نهایت در سال 94 برای تکمیل به شهرداری یزد محول شد و امروز پس از بیش از گذشت دو دهه از زمان شروع احداث آن طبق گفته مسئولان برای تکمیل به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به عنوان بهره‌بردار آن واگذار شد.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.