شناسه : 36585530
مدیرعامل شرکت مخابرات یزد عنوان کرد


مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد گفت: کیفیت پایین خط های همراه به خصوص در مرکز استان بعلت استفاده از تقویت کننده های غیرمجاز پوشش خط های همراه و خط دهی را با مشکل مواجه کرده است.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدرسا، با بیان اینکه 550 هزار خط تلفن ثابت در استان یزد مشغول بکار است، اظهار داشت: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان 46 و تلفن همراه 124 درصد است یعنی به ازای هر صد نفر 40 خط تلفن ثابت و 124 خط همراه در استان فعال است.

محمدرضا زارع ده آبادی، افزود: حدود 130 هزار ADSL  فعال در استان یزد وجود دارد که از این تعداد 70 هزار آن متعلق به مخابرات است و سهم این شرکت حدود 70 درصد اینترنت استان است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای توسعه کیفیت مخابرات استان یزد، اذعان داشت: توسعه فیبر نوری و زیرساخت های خدمات پرسرعت بین مراکز برای  تمام اپراتورها یکی از مهمترین اقدامات انجام شده شرکت مخابرات در سال گذشته است.

وی همچنین از اجرای پروژه سوئیچ هوشمند در استان یزد خبرداد و گفت: پیگیر هستیم تا برای اولین بار پروژه سوئیچ هوشمند را در استان یزد اجرایی کنیم؛ شرکت مخابرات تعهدی به مناطق روستایی ندارد و وزارت ارتباطات باید به مناطق روستایی خدمات بدهد با این حال شرکت مخابرات ایران از بهمن ماه سال گذشته نسبت به ثبت نام تلفن روستایی اقدام و هنوز هم ادامه دارد.

وی تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که مردم و مشترکان با آن روبرو هستند؛ کیفیت پایین خط های همراه  به خصوص در مرکز استان است که با بررسی های انجام شده، علت آن استفاده از تقویت کننده های غیرمجاز است که باعث ایجاد اعواج و فرکانس نامناسب روی پوشش خط های همراه و خط دهی را با مشکل مواجه کرده است.

انتهای پیام/م*

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.