شناسه : 24817219
استقبال متقاضیان برای تاکسی گردشگری در یزد؛


در کل استان 25 نفر با خودروهای ویژه به عنوان تاکسی گردشگری فعالیت می‌کنند که مهم ترین مسیرهای تردد این تاکسی‌ها بناهای تاریخی شهر یزد و همچنین محدوده تفت و سر یزد است.

به گزارش یزد آوا، مدیر شرکت تاکسی گردشگری استان گفت: تاکسی گردشگری در استان با هدف ساماندهی و بهبود صنعت گردشگری و همچنین هماهنگی حمل و نقل گردشگری راه اندازی شده است.

«جلال دهقان» با بیان این‌که شرکت تاکسی گردشگری حلقه مفقوده‌ای در صنعت گردشگری استان بوده است اظهار کرد: با توجه به این‌که یزد سومین استان گردشگر پذیر کشور و دارای بافت تاریخی وسیعی است، باید به ناوگان خاص گردشگری مجهز شود.

به گفته وی، در کل استان 25 نفر با خودروهای ویژه به عنوان تاکسی گردشگری فعالیت می‌کنند که مهم ترین مسیرهای تردد این تاکسی‌ها بناهای تاریخی شهر یزد و همچنین محدوده تفت و سر یزد است.

دهقان با اشاره به شرایط رانندگان تاکسی گردشگری تصریح کرد: رانندگان بعد از اتمام دوره آموزشی ویژه که از سوی میراث فرهنگی با عنوان دوره «بلد محلی» برگزار می‌شود کارت و گواهینامه می‌گیرند و همچنین از سازمان حمل‌و‌نقل استان هم باید گواهی تایید صادر شود.

وی تاکید کرد: رانندگان علاوه بر این موارد باید از ظرفیت‌های طبیعی، تاریخی و اکوتوریستی استان هم اطلاعاتی داشته باشند. خودروهایی که به‌عنوان تاکسی مورد استفاده قرار می‌گیرند، به‌جز خودروی پراید که مشکلات عدیده‌ای داشته است، از تولیدات داخلی همچون سمند، انواع ون و انواع پژو است؛ به‌طوری‌که سال تولیدشان به چند سال اخیر برگشته و کارکرد بالایی نداشته باشند.وی می‌گوید: نرخ این تاکسی‌ها بسته به نوع خودرو و نوع مسیرها متغییر است که شرکت تاکسی گردشگری قرار است آن را تعیین کند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.