شناسه : 35933161
مدیرکل دفتر حمل و نقل و ترافیک استانداری یزد خبر داد


مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری یزد گفت:63 درصد از متوفیان تصادفات درون شهری استان یزد در مدت هست ماهه امسال مربوط به موتورسواران و تصادفات موتورسیکلت بوده است.

بهروز شهابی زاد در نشستی با اصحاب رسانه استان با اشاره به کاهش 13.6 درصدی متوفیان تصادفات در استان در مدت هشت ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گفت: در این مدت 152 مورد فوتی در مجموع تصادفات درون شهری و برون شهری استان داشتیم که 49 مورد آن درون شهری بوده و12.5 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می‌دهد و 103 مورد آن نیز برون شهری که کاهش 14.1 درصدی تصادفات این حوزه را نشان می‌دهد.

 وی با بیان اینکه آمار متوفیان موتورسیکلت در مجموع تصادفات درون و برون شهری استان کاهش 21.2 درصدی داشته است، ادامه داد: در حوزه درون شهری از 49 نفر فوتی، 31 نفر آن راکبان موتورسوار بودند که نسبت به مدت مشابه با افزایش 6.8 درصدی متوفیان موتورسوار مواجه بوده‌ایم و 15 مورد نیز عابر پیاده بودند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش 11.7 درصدی مواجه بوده است.

مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی، حمل و نقل و ترافیک استانداری یزد عنوان کرد: 50 درصد علل فوتی‌های تصادف در محورهای برون شهری واژگونی بوده که 50 درصد را به خود اختصاص داده و از این میزان 90 درصد واژگونی‌ها به علت خواب آلودگی راننده بوده است که ضرورت احداث مکان‌هایی برای استراحت رانندگان در این محورها را نشان می‌دهد.

شهابی‌زاد گفت: در مجموع دو هزار و 733 تصادف درون شهری در مدت هشت ماهه امسال رخ داده که 192 مورد آن تصادف خسارتی، دوهزار و 400 مورد آن جرحی و 47 مورد آنها منجر به فوت شده است که از این تصادفات 63 درصد متوفیان مربوط به موتورسواران و تصادفات موتورسیکلت بوده است.

وی ادامه داد: در همین راستا 14 جلسه شورای ترافیک استان با 41 مصوبه جهت کاهش تصادفات تشکیل شده است، و برای اولین بار بانک اطلاعاتی از نقاط حادثه خیز استان تهیه شده است، که 202 نقطه درون شهری و 145 نقطه برون شهری حادثه‌خیز شناسایی شده و برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت برای برون رفت از این نقاط حادثه‌خیز دیده شده است.

شهابی‌زاد با بیان اینکه در مدت شش ماهه امسال 124 فوتی در تصادفات درون و برون شهری استان داشتیم، افزود: استان یزد سومین استان از لحاظ کمترین تعداد فوتی تصادف در کشور بوده که جایگاه خوبی است و امیدواریم با شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز این جایگاه بهبود یابد.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.