شناسه : 12895497
مدیرعامل ستاد دیه استان یزد خبر داد؛

89 نفر زندانی جرایم غیر عمد آزاد شدند/ 55 میلیارد ریال کمک بلاعوض برای آزادی


مدیر عامل ستاد دیه استان یزد گفت : در سال گذشته ، 89 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان یزد آزد شدند.

به گزارش یزد آوا، اسلام افشون در جلسه هیئت مدیره ستاد دیه استان یزد افزود : کل بدهی 89 نفر آزاد شده 116 میلیارد و 422 میلیون و 120 هزار و 143ریال بوده که با تلاش های این ستاد 61 میلیارد و  145 میلیون و 988 هزار و 200 ریال گذشت شاکی اخذ شد .

وی ادامه داد : مقدمات این آزادی با پرداخت 55 میلیارد و 276 میلیون و 131 هزار و 943 ریال فراهم شد که این مبلغ در قالب های کمک های بلا عوض و وام های قرض الحسنه اعطا شده است.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد : این ستاد در روز های ابتدایی سال جاری نیز موفق شده است تا کنون 15 نفر را از بند زندان رهایی بخشد که این تعداد با اخذ رضایت مبلغ 18 میلیارد و 310 میلیون و 144 هزار و 843 ریال از شکات و پرداخت مبلغ 10 میلیارد و 916 میلیون و 250 هزار ریال در قالب های مذکور انجام شده است .  

اقدامات ستاد دیه قابل تقدیر است

رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان یزد گفت : فعایت ها و اقدامات ستاد دیه اقداماتی معنوی و قابل تقدیر است.

محمدرضا حبیبی در جلسه هیئت مدیره ستاد دیه استان یزد افزود : تلاش این ستاد برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ، تلاشی خداپسندانه و مأجور درگاه الهی است .

وی با بیان این مطلب که زندانی شدن فردی که به واسطه یک اتفاق و یا سهل انگاری به زندان افتاده است دو خانواده را در مضیقه و سختی قرار می دهد ، اظهار داشت : خانواده زندانی به علت حصر یکی از افراد خانواده که عمدتا نان آور و فرد اصلی خانواده است در تنگنا قرار می گیرد و خانواده دیگر ، خانوده متضرر است که در مواردی نان آور خود را از دست داده اند و یا به لحاظ خسارت مالی دچار خسران شده اند .

این مقام قضایی تصریح کرد : فعالیت و تلاش های ستاد دیه در اکثر مواقع می تواند راهگشا و اثر بخش برای این خانواده ها باشد و غمی را از آنها زایل نماید .

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به لزوم جذب کمک های مردمی در این ستاد و ضرورت شناساندن اهداف و تلاش های خیر خواهانه این ستاد به مردم و به ویژه خیرین ، خاطر نشان کرد :  می توان از ظرفیت صدا و سیما و ماه مبارک رمضان بهره گرفت و با ساخت یک برنامه تولیدی و پخش آن در شب های ماه مبارک رمضان فضای مناسبی را جهت جذب کمک های مردمی مهیا کرد .

وی الگو گیری از فعالیت های رسانه ای استان های موفق در این زمینه را خواستار شد و بیان داشت : ظرفیت رسانه ملی و مواهب ماه مبارک رمضان فرصتی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.