شناسه : 37610624
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان یزد:


علی نمازی گفت: سه پروژه سرمایه گذاری نیمه فعال و 10 مورد سرمایه گذاری غیر فعال در استان یزد به ثبت رسیده است.

به گزارش يزدآوا، علی نمازی در نشست با خبرنگاران ضمن گرامیدشت دهه مبارک فجر با بیان اینکه  با بیان اینکه ۱۹۰ هیات سرمایه گذاری در یزد پذیرش شده اند، گفت: تا کنون ۴۴ مورد سرمایه گذاری خارجی در یزد مجوز گرفته و فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: ۴۴ پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در زمینه‌های انرژی خورشیدی، بهداشت و درمان، فولاد، عمران شهری، توریسم، صنعت و ابزارهای صنعتی از ۱۳ کشور جهان در استان مجوز فعالیت دریافت کردند که ۲۴ مورد سرمایه گذاری با مشارکت سرمایه گذار ایرانی و شرکای خارجی در یزد انجام شده است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان یزد با اشاره به این موضوع که 13 پروژه نیمه فعال و غیرفعال برای سرمایه گذاری در استان یزد ثبت شده است، گفت: از مجموع پروژه‌های سرمایه گذاری ۳۱ مورد فعال و ۳ مورد نیمه فعالند و ۱۰ مورد باقی مانده در حال رفع مشکلات برای فعالیت هستند. 

نمازی در ادامه ابراز داشت: یکی از راهبردهای این سازمان بهبود فضای کسب و کار استان است و در این راستا نظارت موثر مالی و کارآمد بر هزینه کرد اعتبارات، جلب و جذب سرمایه گذار خارجی از دیگر راهبرد های این سازمان به شمار می رود.

وی با بیان اینکه اختیارات رسیدگی به پرونده های ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیاتی های مستقیم از سوی وزیر اقتصاد به استان ها تفویض شده است از فعالیت هیات ویژه رسیدگی به پرونده های مورد اعتراض مودیان مالیاتی در استان خبر داد و گفت: سقف رسیدگی به پرونده های اشخاص حقیقی ۵۰ میلیون تومان و اشخاص حقوقی ۵۰۰ میلیون تومان است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان یزد در ادامه افزود: با تشکیل هیات ماده ۲۵۱ مکرر در استان، فرایند رسیدگی به پرونده ها کاهش یافته است و از اردیبهشت سال ۹۷ تاکنون ۹۰۹ پرونده رسیدگی و برای  ۱۹۰ پرونده رای نهایی،۲۰ پرونده هم رفع تعرض، ۱۲۸ پرونده تعدیل مالیات و بقیه تائید مالیات شده است.

نمازی  با بیان اینکه طی ۱۹۰ جلسه به مشکلات سرمایه گذاران رسیدگی کرده ایم، افزود: مسائل پیمانکاران داخلی، تحریم ها، نقل و انتقالات ارزی و مواد اولیه، اقامت و روادید از جمله مواردی است که در این جلسات بررسی و رفع شده است.

وی در پایان تصریح داشت: علی رغم محدودیت ها به واسطه تحریم های ظالمانه آمریکا، تلاش ها، فعالیت ها و اقدامات خوبی در بخش سرمایه گذاری در استان انجام شده و اعطای مشوق ها ومعرفی فرصت های سرمایه گذاری و ایجاد زیر ساخت و تلاش برای رفع موانع این بخش از جمله این اقدامات است.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.