بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 10129372
عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس:

دولت با تاختن به منتقدین و تک نظری، جامعه را به فساد نکشاند/عدم گزارش مالی دستگاه ها فساد را رقم زد


عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه دولت با تاختن به منتقدین و تک نظری جامعه را به فساد می کشاند گفت: محدودیت و اعمال اینگونه تک نظری در دانشگاه ها با ادعای گفتمان «اعتدال در نقد» دولت همخوانی ندارد.

به گزارش یزد آوا، عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار یزدرسا در خصوص لغو سخنرانی های برخی چهره اصولگرایان درمراسم روز دانشجو اظهار داشت: محدودیت و اعمال اینگونه تک نظری در دانشگاه ها با ادعای گفتمان «اعتدال در نقد» دولت همخوانی ندارد.

دولت با تاختن به منتقدین و تک نظری جامعه را به  فساد می کشاند/ فضای دانشگاه  مستلزم بررسی  مسائل روز از دیدگاه  های مختلف است


دکتر محمدصالح جوکار لغو سخنرانی منتقدان دولت را پوست خربزه ای زیر پای وزیر علوم دانست و بیان کرد: لغو سخنرانی اصول‌گرایان علی رغم اینکه  وزیر علوم فتنه را خط قرمز اعلام کرده بود با حضور جمعی از فتنه‌گران در دانشگاه‌ها برپا شد.

 

وی تاکید کرد: دولت باید  نگاه خاص و تک نظری را در دانشگاه از میان ببرد چرا که اگر در مورد مسائل مختلف نفد نشود جامعه به سوی فساد می رود.

 

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نباید یک نوع گفتمان خاص در دانشگاه ها حاکم شود افزود: اندیشه و افکار و نگاه ها به گونه ای در دانشگاه بسط یابد که تنها به یک نگاه بسنده نشود چرا که  در غیراینصورت مشکلات انحصار طلبی در دانشگاه ایجاد می شود.

 

وی بیان کرد: دانشجویان با تجزیه و تحلیل و تفکر خود نقطه نظراتش هرچند درست یا غلط را بیان خواهد کرد اما اگر این فضا ها در دانشگاه های کشور تنگ شود در آینده تبعات جبران ناپذیری را بار می آورد.


جوکار در این رابطه تاکید کرد: فضای دانشگاه ما امروز نیاز اساسی به تحلیل  مسائل روز دارد و مستلزم بررسی این مسائل از دیدگاه مختلف است.

خیانت های آمریکا باید در حق ملت به خوبی برای دانشجو تبیین شود


عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس  در ادامه  16 آذر را نماد تجلی ومبارزه دانشجویان علیه استکبار جهانی عنوان کرد و گفت: خیانت های آمریکا را در حق این ملت در طی این 35سال بایستی به خوبی برای دانشجو تبیین شود. 


جوکار در بخشی دیگر و در خصوص سخنان روحانی مبنی بر تاختن به منتقدین و به تازه رسیدن خواندن آنان اظهار داشت: به کارگیری این گفتمان چیزی جز آسیب به کشور نخواهد بود و گفتمان باید حول محور تحقق آرمان های امام بزرگوار شکل گیرد.

 

وی روز دانشجو را صرفاً نماد آزاد خواهی دانشجویان در قبال استکبار و آمریکا توصیف کرد وگفت: اینکه مسائل حاشیه ای را به تریبون های کشور برسانیم به صلاح کشور نیست  چرا که در شرایط فعلی احتیاج به همدلی و تقویت توان کشور است.

بهتر بود چرایی دشمنی آمریکا با ملت ایران میان دانشجویان تبادل نظر شود تا مسائل حاشیه ای!
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: انتظار است در روز دانشجو مسائل روز همانند مسائل هسته ای و چرایی دشمنی آمریکا با ملت ایران  بررسی و میان دانشجویان تبادل نظر شود.

 

وی با شاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «با برگزاری چند سمینار نمی شود جلوی فساد را گرفت» تاکید کرد: متاسفانه  پایه های ایمان در برخی  از اشخاص و کارگزران بسیار ضعیف است  که منجر به بروز  مشکلاتی در کشور شده است.

عدم شفافیت مالی برخی از دستگاه کشور فساد در جامعه را رقم زد


دکتر جوکار با اشاره به فرمایشات رهبری بر لزوم مبارزه عملی در برخورد با فساد ادامه داد: کسانی که منابع مالی در اختیارشان است و قدرت سیاسی هم دارند زودتر دچار فساد می شوند  چرا که امروز بحث قدرت و سیاست گره خورده است.


وی عدم شفافیت مالی برخی از دستگاه کشور را یکی از عوامل بروز فساد عنوان کرد و گفت: باید در این رابطه برخورده های جدی تری صورت گیرد و با ارائه گزارش مالی به اطلاع تمام مردم برسد چرا که این حق مردم است.


جوکار درپایان شکست مذاکرات هسته ای را ناشی عدم صداقت آمریکایی ها عنوان کرد و گفت: پیشروی  گام به گام در مباحث هسته ای و لغو تحریم ها با زیاده خواهی  و فرافکنی آمریکایی ها به شکست  مذاکرات منتهی شد.

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.