شناسه : 32626796


اعتراضات روزهای اخیر سمت و سویی یافته که ضدانقلاب خود را برای بهره‌برداری هر چه بیشتر از آن آماده کرده است.

 به گزارش یزد آوا به نقل از فارس یزد، در روزهای اخیر اعتراض‌های مردمی در شهرهای مختلف، فضای کشور را تحت تأثیر قرار داده است، اعتراض‌هایی که با نام «نه به گرانی» آغازشده است اما به سمت رادیکالیسم درحرکت است.

در این میان از منافقین (که دستشان به خون 17 هزار ایرانی آلوده است) و سلطنت‌طلبان تا برخی از گروه‌های کوچک خرابکاری همچون ری استارت، سایت‌ها و کانال‌های لجن پراکن همچون آمدنیوز و رسانه‌های معاند و دشمنان قسم‌خورده ملت ایران که طی این سال‌ها ضربات و سیلی سختی چه در داخل و چه در بعد بین‌الملل از مقاومت و جمهوری اسلامی خورده‌اند تلاش کرده‌اند به این تظاهرات مردم، رنگ و بویی سیاسی بدهند و آن را به نفع خود پیش ببرند.

تجمعات روزهای اخیر در کشور با شعارهای متعددی همراه بوده است، شعارهایی (همچون مرگ به گرانی) که از گلایه نسبت به مسائل اقتصادی آغازشده اما برنامه‌های کلان کشور را در داخل و منطقه هدف قرار داده است و گاهاً در این میان شعارهای انحرافی و ساختارشکنانهِ‌ای نیز به گوش می‌رسد.

اما در این میان باید به چند واقعیت و نکته مهم برای عبور از این بحران توجه کرد.

1- مشکلات اقتصادی همچون تورم، بیکاری و فقر یک حقیقت غیرقابل‌انکار است و هرکس این حقیقت را انکار کند به بیراهه رفته است و مسئولین امر باید اهتمام جدی‌تری در راستای حل مشکلات اقتصادی و مبارزه با فساد، رانت‌خواری و اختلاس و... از خود نشان دهند.

2- پیگیری دغدغه‌ها، مطالبات و مشکلات مردم باید از راه قانونی انجام شود زیرا انحراف از این راه به بیراهه رفتن است.

3- در شرایط کنونی مسئله و دغدغه مسئولین در وهله اول باید پاسخگویی به مردم و تلاش در راستای رفع مشکلات و مطالبات مردمی باشد نه اینکه از فرصت سوءاستفاده کرده و به انتقام‌گیری سیاسی از رقیب انتخاباتی و جناح رقیب یا دولت روی آورد.

4- لزوم فصل‌الخطاب بودن سخنان امام خامنه‌ای (حفظه الله تعالی) و حفظ وحدت و پرهیز از تفرقه، همان‌طور که همه می‌دانند سیاست دشمن در طول تاریخ برای پیشبرد اهداف خود تفرقه‌افکنی بوده است؛ همچون سال 88 زمانی که دشمن متوجه چندصدایی در داخل کشور شد به تحریم‌های اقتصادی افزود.

5- عملیاتی سازی اقتصاد مقاومتی و پرهیز از آمار سازی جعلی

بیدارباش:

باید به این نکته توجه داشت که بررسی عملکرد اغتشاشگران در سال 88 و سایر کشورها این واقعیت را آشکار می‌کند که با توجه به تعداد کم اغتشاشگران در خیابان‌ها آن‌ها برای گرم نگه‌داشتن تنور این اعتراضات و تهییج و کشاندن جمعیت به صحنه احتیاج به تکیه زدن به پروژه کشته سازی و نمایش قربانی همچون ماجرای ندا آقا سلطان دارند بنابراین مردم و مسئولین باید هوشیار باشند تا در دام هراس افکنی و موج‌سواری ضدانقلاب نیفتند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.