شناسه : 25971491
مدیرکل اقتصاد و دارایی یزد خبر داد


مديركل اقتصاد و دارايي استان يزد، منابع مالی مورد نیاز برای اجرای طرح‌های آماده سرمایه‌گذاری در استان را 22 هزار میلیارد تومان بیان کرد.

به گزارش یزد آوا به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان یزد، علی نمازی با اشاره به ظرفیت‌های خوب سرمایه‌گذاری در بخش انرژی‌های نو و خورشیدی در استان یزد اظهار داشت: شرکت‌های معتبر بین‌المللی متقاضی سرمایه‌گذاری در یزد به ویژه در تولید انرژی خورشیدی هستند.

وی، اشتغال‌زایی در زمینه انرژی خورشیدی را خوب ارزیابی کرد و افزود: تاکنون اقدامات خوبی برای جذب سرمایه‌گذار در این بخش انجام شده و نسبت به مکان‌یابی لازم در این بخش اقدام شده است.

نمازی با اشاره استقبال خوب فعالان اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در یزد، همکاری دستگاه‌های مختلف برای جذب سرمایه‌گذار در استان، عنوان کرد: دستگاه‌ها در ارائه مشوق‌های لازم و تسهیل در امور مربوط به آن و همچنین تعامل این اداره کل با فعالان اقتصادی و صاحبان سرمایه همکاری خوبی دارند.

وی با اشاره به نقش سرمایه‌گذاری در رونق اقتصادی، افزایش تولید، کاهش نرخ بیکاری گفت: طی دو سال گذشته توجه خوبی به سرمایه‌گذاری در استان شده و اقدامات اساسی در این زمینه صورت گرفته است.

مدیرکل اقتصاد و دارایی استان یزد، ایجاد و راه‌اندازی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در استان، مرمت و بازسازی ساختمان این مرکز، تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری و برگزاری 14 نشست سرمایه‌گذاری به ریاست استاندار را از جمله اقدامات انجام شده در راستای جلب توجه مسؤولان به اهمیت مقوله سرمایه‌گذاری بیان کرد.

نمازی از راه‌اندازی پنجره واحد فیزیکی برای جذب سرمایه‌گذاری در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خبر داد و گفت: این مجموعه ضمن حمایت از این بخش، زیرساخت‌های لازم را برای سرمایه‌گذاری فراهم و امور مربوط به آن را تسهیل می‌کند.

وی، اعتبارسنجی شرکت‌های متقاضی سرمایه‌گذاری در استان و تلاش برای جذب سرمایه‌های آنان را از دیگر فعالیت‌های انجام شده برشمرد و تصریح کرد: خوشبختانه طی دو سال گذشته نگاه استان به این بخش معطوف است و به دلیل حمایت‌های استانی شاهد رشد و رونق آن هستیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، از تلاش برای تصویب شیوه‌نامه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان خبر داد و گفت: گرچه اقدامات خوب و مؤثری در زمینه جذب سرمایه‌گذاری در استان انجام شده اما معتقدیم هنوز در ابتدای راه هستیم و این بخش نیازمند توجه بیشتر است.

این مسؤول با بیان اینکه نوع سرمایه‌گذاری برای مسؤولان استان مهم است، خاطرنشان کرد: اینکه یزد در برخی شاخص‌ها به عنوان قطب کشور مطرح باشد اقدام خوبی است اما این موضوع باید بر اساس مسیر مشخص و برنامه مدون باشد و مقدمه این امر، تدوین نقشه راه سرمایه‌گذاری در استان است.

وی همچنین سرمایه‌گذاری در بخش میراث فرهنگی و گردشگری را با توجه به وجود ظرفیت‌های آن در استان ضروری دانست و جهت‌گیری استان را در این بخش مثبت ارزیابی کرد و گفت: جذب توریسم و گردشگر محور توسعه استان است و باید تلاش کنیم تا از حمایت‌های لازم برخوردار شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.