بازگشت به صفحه کامل

شناسه : 36877840
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد:

یزدی‌ها بیش از 30 موکب در پیاده‌روی اربعین برپا می‌کنند


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد گفت: تاکنون 33 موکب از استان یزد در سامانه ثبت موکب‌‌های اربعین ثبت نام کرده‌اند که 30 موکب تایید شده و صدور پروانه برای آنها در حال انجام است.

محمدرضا جعفری خرمی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص خدمت رسانی موکب‌های استان یزد در ایام اربعین گفت: تاکنون 33 موکب از استان یزد در سامانه ثبت موکب‌‌های اربعین ثبت نام کرده‌اند که 30 موکب تایید شده و صدور پروانه برای آنها در حال انجام است و سه موکب هنوز به تایید نرسیده‌اند که در حال پیگیری برای تایید شدن آنها نیز هستیم.

وی ادامه داد: مقرر شده موکب‌های استان یزد با اسکان روزانه 26 هزار نفر و پذیرایی 36 هزار زائر در هر وعده غذایی به زائران اربعین در شهرهای کربلا، کاظمین و ... در عراق در ایام اربعین خدمت رسانی انجام دهند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان یزد در خصوص زمان خدمت رسانی موکب‌های استان یزد گفت: خدمات‌رسانی موکب‌های استان یزد در عراق تقریبا از ده روز قبل از اربعین حسینی، یعنی 17 مهرماه مصادف با 10 صفر آغاز و تا 30 مهرماه مصادف با 23 صفر ادامه پیدا می‌کند.

جعفری خرمی خاطرنشان کرد: چنانچه زمان ثبت موکب‌ها در سامانه ثبت موکب‌‌های اربعین تمدید شود احتمال افزایش موکب‌های استان به 35 موکب افزایش می‌یابد و امیدواریم با توجه به پیش بینی‌ها در خصوص افزایش دو برابری زائران اربعین حسینی خدمت رسانی به زائران اربعین به بهترین شکل انجام گیرد.

وی افزود: موکب‌های استان یزد با تقریبا یک هزار و 500 تا دو هزار نفر در ایام اربعین کار خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را انجام خواهند داد، به گونه‌ای که پیش بینی می‌شود موکب‌هایی که کار اسکان را انجام می‌دهند حداکثر 25 نفر و موکب‌هایی که به خدمت رسانی به امر تغذیه زائران مشغول می‌شوند تا 100 نفر در آنها فعال باشند.

جعفری خرمی با بیان اینکه مردم استان نیز می‌توانند در تامین غذا و اسکان زائران یاری رسان موکب‌ها باشند، افزود: حساب 0۱۰۴۰۴۷۰۷۰۰۰۷ بانک ملی شعبه بازار یزد با شماره کارت 6037991754029910 برای کمک‌های نقدی مردم استان در نظر گرفته شده و تا اوایل ماه محرم نیز در خصوص نحوه کمک رسانی غیرنقدی مردم استان اطلاع‌رسانی خواهد شد .

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.