شناسه : 36714107
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد:


مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: مراسم اختتامیه سومین دوره کتاب سال يزد جايزه شهيد صدوقی با تجليل از نويسندگان برگزيده و شايسته تقدير اين دوره برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، مجید جوادیان زاده ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه سومین دوره کتاب سال يزد جايزه شهيد صدوقی گفت: این مراسم 16 تيرماه در حسينيه شهيد صدوقی يزد با تجليل از نويسندگان برگزيده و شايسته تقدير اين دوره برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ناشران، نویسندگان و اهل قلم استقبال بسیار خوبی از این دوره از رویداد فرهنگی کتاب سال یزد داشته‌اند، افزود: مراسم اختتامیه این رویداد فرهنگی علاوه بر تجليل از برگزيدگان این دوره، با سخنرانی علمی، تقدير از يك ناشر برگزيده و همچنين رسانه‌های برتر و فعال در حوزه نشر اخبار  این رویداد فرهنگی همراه خواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد عنوان کرد: دراین دوره از کتاب سال یزد، در مجموع تعداد 697 کتاب به دبيرخانه جايزه كتاب شهيد صدوقي ارسال شد كه 402 كتاب مورد پذيرش قرار گرفت و پس از دو دوره داوری، 27 كتاب به مرحله نهايی براي انتخاب كتاب برگزیده سال راه پیدا کردند.

جوادیان زاده با اشاره به انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران گفت: عمده برنامه‌های فرهنگی خصوصا برنامه‌های مرتبط با کتاب با برند و هویت پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود تا کمال استفاده را این نماد کرده باشیم این نشان فرهنگی را به تثبیت رسانده و برای همیشه در تاریخ یزد ماندگار بماند.

وی برگزاری جشنواره میراث مكتوب رضوی در سه بخش داستان، مقاله و پایان نامه به میزبانی یزد، برپایی اولين باغ كتاب ايران با همكاری دانشگاه یزد، ایجاد پارک كتاب با همكاری شهرداری، برگزاری جشنواره بازآفرینی متون كلاسیک جایزه آذر یزدی و برگزاری نمایشگاه تخصصی كتب دینی را از جمله برنامه‌های امسال اداره ارشاد به جهت انتخاب یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران عنوان کرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.