شناسه : 39581860
وزیر کشور:

استانداران در استانها توازن ایجاد کنند/کار در دولت انقلابی نشد ندارد


وزیر کشور گفت: یکی از وظایف و ماموریت‌های تعیین شده برای استانداران در سراسر کشور، ایجاد توازن در استانها است.

به گزارش خبرنگار یزدرسا، احمد وحیدی، صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه استاندار یزد اظهار داشت: وظایف استانداران در 40 بند مشخص شده و به آنها ابلاغ می شود و انتظار داریم این ماموریت‌ها با جدیت و پیگیری مجدانه دنبال شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ چیز نباید مانع تحقق اهداف تعیین شده باشد، افزود: در دولت انقلابی کار نشد ندارد و استانداران نباید هیچ کاری را نشدنی بدانند.

وحیدی ادامه داد: یکی از اصلی‌ترین وظایف مشخص شده برای استانداران تلاش برای تحکیم فرهنگ اسلامی، دینی و ایرانی است و باید از ظرفیت استانها در این زمینه استفاده شود.

وزیر کشور، توسعه و حفظ محیط زیست را نیز یکی از وظایف اصلی استانداران دانست و تاکید کرد: شرایط مناسب زیستی باید در سراسر کشور ایجاد شود و استانداران باید در این زمینه از برنامه های مدون بهره بگیرند.

وی همچنین بر لزوم نگاه متوازن به توسعه در استانها تاکید کرد و افزود: استانداران تمام تلاش خود را برای ایجاد توازن در استانها به کار گیرند.

وحیدی، توجه به مسائل اجتماعی را نیز بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: ایجاد توازن در مناطق و استانها یکی از مسائلی است که می تواند شرایط اجتماعی را در تمام کشور بهبود ببخشد.

وزیر کشور همچنین بر لزوم توجه جدی به مناطق کم برخوردار تاکید کرد و اظهار داشت: دولت در تلاش است طرح توسعه ای را با همکاری سازمان برنامه و بودجه، وزارت کشور و استانداران تهیه کند و اجرای آن را در دستور کار قرار دهد.

وحیدی همچنین با تاکید بر خدمت رسانی به آحاد مردم تاکید کرد و اظهار داشت: استانداران موظفند تمام امکانات استان خود را برای خدمت به مردم بسیج کنند و در این راستا یکپارچه سازی خدمات در دستگاه‌های دولتی ضروری است.

وی همچنین بر ایجاد شبکه جوانان خلاق و متعهد برای توسعه و پیشرفت کشور تاکید کرد و افزود: استانداران باید با حمایت از جوانان بستر لازم برای توسعه همه جانبه استان را ایجاد کنند.

گفتنی است؛ در این مراسم که با حضور امام جمعه یزد و جمعی از مسئولان استان برگزار شد، از تلاش‌های محمدعلی طالبی تقدیر و مهران فاطمی به عنوان استاندار یزد معرفی شد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.