شناسه : 39581966
استاندار سابق یزد:

استاندار جدید یزد می‌تواند آینده بهتری را برای مردم استان رقم بزند


طالبی استاندار سابق یزد گفت: استاندار جدید یزد با توجه به اشرافی که بر مسائل استان دارد، می‌تواند آینده بهتری را برای مردم یزد رقم بزند.

به گزارش یزدرسا، محمدعلی طالبی دقایقی پیش در مراسم تودیع و معارفه استاندار یزد که با حضور وزیر کشور، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و نمایند ولی فقیه در محل سالن منتظر قائم استانداری برگزار شد اظهار داشت: در نزدیک به سه سالی که مسئولیت استانداری بر عهده داشتیم از نظرات کارشناسان، نخبگان و اقشار مختلف مردم در زمینه پیشبرد امور استفاده کردیم و بسیاری از افراد در زمینه توسعه استان قدم برداشتند که لازم است از همه این افراد قدردانی کنم.

وی ادامه داد: اداره استان بر اساس راهبردهای مشخص و مدون انجام شد و ارتقا شاخص‌هایی مثل مشارکت، قانون‌گرایی و تلاش برای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای استان در این مدت در دستور کار ما بود که نتیجه آن در ارزیابی وزارت کشور نمود پیدا کرد که رتبه استان از دوازدهم به ششم ارتقا پیدا کرد.

استاندار سابق یزد در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: در حوزه گردشگری توانستیم با توسعه تفرجگاه‌های گردشگری، ایجاد جاده‌های سلامت بحث توریسم را که برای ادامه بخش کویر مرکزی لازم است را احیا نماییم و در ادامه نیز با طرح‌های آماده کلنگ زنی در این حوزه امیدواریم شاهد ارتقا و توسعه ‌این بخش در استان باشیم.

وی به اشاره خط دوم انتقال آب یزد و انتقال 170 میلیون مترمکعب آب به یزد، گفت: افتتاح خط انتقال آب خلیج‌فارس در این دوران انجام و همچنین تفاهم‌نامه‌ای بین استانداری و محیط‌ زیست برای اولین بار در کشور به منظور ساماندهی پسماندهای فاضلاب منعقد شد.

طالبی ادامه داد: در حوزه زیربنایی 80 درصد پروژه‌های عمرانی را در شرایط سخت اعتباری به اتمام رساندیم که از آن جمله می‌توان به پروژه راه‌آهن یزد – اقلید، گازرسانی به همه روستاهای بالای 20 خانوار اشاره کرد و برخی بیمارستان‌ها مانند بیمارستان بحران، بیمارستان مهریز، اشکذر، پایانه کاشی و سرامیک و ... که آماده بهره‌برداری هستند، اشاره کرد.

وی عنوان کرد: در حوزه طرح اقدام ملی مسکن استان یزد جز پیش‌قراولان و استان‌های برتر در سطح کشور بوده که توانست برای تمام متقاضیان زمین و زیرساخت فراهم کند و برخی سامانه‌هایی که در این زمینه توسط یزد راه‌اندازی شد که الگویی برای دیگر استان‌های کشور شده است.

وی به تقدیر رهبر معظم انقلاب و همچنین روسای جمهور سابق و فعلی از استان یزد در زمینه مقابله با کرونا اشاره و خاطرنشان کرد: توانستیم با کمک بخش خصوصی و همچنین نهادهای مختلف واحدهای تولید اقلام بهداشتی و ماسک را راه‌اندازی و همچنین تمام بیمارستان‌های استان را به دستگاه اکسیژن ساز متصل نماییم.

وی اظهار امیدواری کرد: استاندار جدید یزد به علت جوانی و سابقه فعالیت در استانداری و اشرافی که بر مسائل استان دارد می‌تواند این استان را در ماه‌ها و سال‌های آینده به شرایط بهتری برساند و شاهد رشد و توسعه بیش‌ازپیش استان باشیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.