شناسه : 35279755
مدیرکل کمیته امداد استان یزد مطرح کرد


مدیرکل کمیته امداد استان یزد از استقبال خوب مردم استان از 390 پایگاه جشن عاطفه‌ها خبر داد.

به گزارش یزد آوا، روز گذشته، جلسه شورای اداری کمیته امداد امام خمینی (ره) ابرکوه با محسن علیزاده مدیرکل کمیته امداد استان یزد، هیئت همراه و رئیس و کارمندان بخش‌های مختلف کمیته امداد شهرستان برگزار شد.

علیزاده در حاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان، اظهار کرد : در حوزه حمایت بحث ماندگاری مددجو بسیار حائز اهمیت است، چنانچه تحت پوشش بودن افراد در امداد باید در زمان مشخص و موردنیاز انجام شود نه به‌صورت دائمی.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد تصریح کرد : امداد به‌صورت اورژانس اجتماعی عمل می‌کند، یعنی در مواقع ضروری به نیازمندان تحت پوشش رسیدگی و پس از تأمین نیاز، مرخص می‌کنند.

وی، با تأکید بر رعایت مسائل بهداشتی و درمانی خانواده‌های زیرپوشش، اشاره کرد و گفت : خدمات کمیته امداد صرفاً در حوزه اقتصادی و مالی نیست، بلکه خدمات فرهنگی، اجتماعی و مذهبی هم به مددجویان خود در سطوح مختلف ارائه می‌کند.

علیزاده، در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به استقبال خوب مردم استان در بیش از 390 پایگاه برگزاری جشن عاطفه، افزود : برگزاری و شرکت در جشن عاطفه‌ها مختص روزهای معین‌شده در سال نیست، بلکه با توجه به شرایط اقتصادی کنونی و امور نیازمندان به‌ویژه در تهیه لوازم‌التحریر فرزندان، این ضرورت بیش از گذشته احساس می‌شود.

وی خاطرنشان کرد : سال گذشته بیش از یک میلیارد و 100 میلیون تومان کمک‌های مردمی جمع‌آوری شد، که برآورد می‌کنیم امسال نیز بیشتر و بهتر شاهد حضور پرشور مردم و کمک‌های آنها باشیم.

علیزاده، ضمن بیان اینکه دولت اعتبارات و تسهیلات قرض‌الحسنه‌ای با تنفس 3 ساله و بازپرداخت شش درصد جهت اشتغال پایدار در روستاها در نظر گرفته است، گفت : نیازمندان موردی که در مرز مددجویی هستند می‌توانند با داشتن شرایط از این طرح‌ها استفاده کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد، عنوان کرد : طرح دیگر برای ایجاد کارآفرینی و رفع مشکل بیکاری، استفاده کارفرمایان واحدهای تولیدی از بسته‌های تشویقی بیمه است، که به ازای هر مددجو که به‌کارگیری می‌کنند می‌توانند از خدمات این طرح بهره‌مند شوند.

گفتنی است پس از جلسه مدیرکل و معاونین کمیته امداد یزد جمالپور، مشعلچی، زارع زاده، اسلام منش، میدانی، سلمانی و پرسنل کمیته امداد ابرکوه، از خانواده‌های تعدادی مددجویان تحت پوشش شهرستان، بازدید کرده و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفتند.

انتهای پیام/ف
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.