شناسه : 35035509
مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد:


مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد گفت: برای این سفر به گرجستان هیچ درخواستی به اداره ورزش و جوانان داده نشده و هیچ مجوزی نیز صادر نشده است، بدون اطلاع این سفر تفریحی انجام شده و الان اسم آن را اردوی ورزشی، فوتبال یا هر چیز دیگر می‌گذارند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا در خصوص فوت دو نوجوان یزدی در گرجستان با ابراز بی اطلاعی از وجود و وضعیت این مدرسه فوتبال گفت: برای این سفر به گرجستان هیچ درخواستی به اداره ورزش و جوانان داده نشده و هیچ مجوزی نیز صادر نشده است، بدون اطلاع این سفر تفریحی انجام شده و الان اسم آن را اردوی ورزشی، فوتبال یا هر چیز دیگر می‌گذارند.

مسعود شریعتی تصریح کرد: برای کلیه اعزام‌های برون مرزی برای هر منظوری چه مسابقه، اردو، تمرین یا هر چیزی دیگری باید به اداره کل ورزش و جوانان درخواست داده شود، این اداره نیز طبق مقررات و ضوابط این درخواست را به شورای برون مرزی ورزش و جوانان ارجاع می‌دهد و  چنانچه در این شورا مصوب شد، مجوز اعزام برای درخواست کننده صادر می‌شود که در آن مشخصات افراد، جزئیات و مسئولیت‌ها کاملا مشخص می‌شود.

وی افزود: اگر چنین مجوز درخواستی ارائه نشود و در شورای برون مرزی مطرح نشود هر سفری به خارج از کشور شخصی و تفریحی است و این سفر به گرجستان نیز بدون اطلاع اداره کل ورزش و جوانان و بدون هیچگونه درخواستی انجام شده است و تعدادی برای سفر تفریحی به این سفر رفتند که دو نوجوان در آنجا غرق شده ‌اند.

شریعتی عنوان کرد: تمام مراکزی که به فعالیت‌های ورزشی در سطح استان می‌پردازند باید مجوزهای لازم را داشته باشند، اگر مرکزی بدون داشتن مجوز فعالیت کند به اماکن نیروی انتظامی ارجاع و در نتیجه پلمب می‌شود و مراکزی که مجوز برای فعالیت دارند نیز هیئت‌های مربوطه آنها مانند هیئت فوتبال، شنا و ..و بازرسی و نظارت دارند و اداره ورزش و جوانان شهرستان‌ها نیز نظارت عالیه بر آنها دارد.

وی گفت: با صحبتی که با تعدادی از خانواده‌ها انجام شده اذعان داشتند که این برنامه اعزام به گرجستان یک اردوی تفریحی بوده است و اگر در این اغفالی صورت گرفته و به اسم اردوی ورزشی این افراد به گرجستان اعزام شده‌اند و مجوزی نداشتند می‌‌توانند خانواده‌ها شکایت کنند.

شریعتی با بیان اینکه ارائه هر گونه خدمات و برنامه‌ای در جامعه باید با مجوز رسمی و قانونی انجام شود، تصریح کرد: خانواده‌ها باید آگاهی داشته باشند که هر خدماتی که ارائه می‌شود باید ابتدا مجوز قانونی آن را مشاهده کنند، اعزام برای اردوی ورزشی مجوز می‌خواهد، هر مدرسه فوتبال باید از هیئت فوتبال و اداره ورزش و جوانان مجوز داشته باشد، و خانواده‌ها باید توجه کافی داشته باشند که بدون مشاهده مجوز، فرزندان خود را در اختیار افرادی که نیت آنها مشخص نیست قرار ندهند.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.