شناسه : 38378195
سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان یزد:

افزایش قیمت شیر غیرقانونی ولی منطقی است/ منتظر تصمیم تنظیم بازار کشور هستیم


علی افشارپور گفت: موضوع قیمت شیر و عدم تامین کافی نهاده‌های دامی به تهران گزارش شده است و تنظیم بازار کشور باید در مورد قیمت شیر تصمیم‌گیری کند.

علی افشارپور در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص افزایش قیمت شیر در استان گفت: با توجه به عدم تامین نهاده‌های دولتی به میزان کافی برای دامداران استان و تهیه آن از بازار آزاد، قیمت تمام شده شیر برای دامداران افزایش یافته است.

 وی با با بیان اینکه تصمیم‌گیرنده دراین خصوص تنظیم بازار کشور است، ادامه داد: موضوع قیمت شیر و عدم تامین کافی نهاده‌های دامی به تهران گزارش شده است و تنظیم بازار کشور باید در مورد قیمت شیر تصمیم‌گیری کند یا نهاده‌های دامی را برای دامداران تامین کند تا قیمت تمام شده شیر بالا نرود و یا اینکه قیمت جدیدی برای شیر مصوب کند.

سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان یزد ادامه داد: استان نیز پیگیر این موضوع است و استاندار در جلساتی با تهران این موضوع را مطرح کرده است البته جلسات استانی نیز در این خصوص برای ارائه راهکار تشکیل شده است با این حال منتظر تصمیم‌گیری ستاد تنظیم بازار کشور هستیم.

افشارپور با بیان اینکه قیمت مصوب شیر سه هزار و 150 تومان مصوب شده بود که هم اکنون در بازار بسیار افزایش پیدا کرده است، افزود: دامداران زمانی که برآورد می‌کنند خرید نهاده‌های دامی در بازار آزاد قیمت تمام شده شیر را افزایش داده و با قیمت مصوب شیر همخوانی ندارد خود به خود قیمت را افزایش می‌دهند و چاره‌ای نیز ندارند چون نمی‌توانند شیر را نگه دارند.

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت شیر توسط دامداران قانونی نیست اما منطقی است، تصریح کرد: دامداران با برآوردی که داشتند چنانچه بخش زیادی از نهاده‌های دامی مورد نیاز آنها نیز به صورت دولتی تامین شود قیمت تمام شده برای آنها حداقل 3 هزار و 700 تومان است و مسلما عدم تامین این نهاده‌ها قیمت شیر را بیشتر از این افزایش خواهد داد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.