شناسه : 38046853
جانشین فرمانده انتظامی استان یزد خبر داد

افزایش 65 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان یزد


سرهنگ محمدرضا هاشمی‌فر گفت: در سه ماهه سال جاری کشفیات مواد مخدر در استان یزد نسبت به مدت مشابه سال گذشته 65 درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرنگار یزدآوا، سرهنگ محمدرضا هاشمی‌فر صبح امروز در نشست خبری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان  با بیان اینکه  هر روز، روز مقابله و مبارزه با عرضه مواد مخدر است، گفت: اعتیاد اصلی‌ترین و مهمترین آسیب در بین آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق و حاشیه نشینی است که به خانواده و جامعه وارد می‌کند  و سازمان‌ها و نهادها در این حوزه وظایف خطیری را به عهده دارند.

وی ادامه داد: استان یزد با توجه به شرایط خاصی جغرافیایی و قرار گرفتن در شاه‌راه اصلی کشور با آسیب‌های جدی در حوزه مواد مخدر سروکار دارد و مقابله با عرضه و توزیع کنندگان مواد مخدر به‌ عنوان یک اولویت اصلی در دستور کار نیروی انتظامی با بسیج تمامی امکانات قرار دارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان یزد با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این زمینه عنوان کرد: در سه ماهه سال جاری 65 درصد کشفیات مواد مخدر در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته و نزدیک به 12 تن مواد مخدر کشف شده است و در همین مدت در مجموع 11 درصد با افزایش دستگیری‌ها نسبت به سال گذشته روبه‌رو هستیم.

هاشمی‌فر تصریح کرد: در راستای تأمین امنیت و حفظ کرامت مردم نیروی انتظامی استان در این هفته به مناسبت مبارزه با مواد مخدر، اقدامات خود را تشدید کرده و در حوزه ارتقای طرح‌های امنیت اجتماعی، پاکشازی مناطق آلوده، کنترل محورهای مواصلاتی، تشدید برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر و جمع‌آوری معتادان ولگرد و متجاهر فعالیت خواهد کرد.

وی افزود: بحث کنترل کویر را با استفاده از اشراف اطلاعاتی و گشت هوایی انجام داده  و عملکرد خوبی هم در این حوزه داشتیم و به جرات می‌توان گفت وضعیت کویر در استان یزد با توجه به اشراف اطلاعاتی و گشت مستمر وضعیت سفید است.

هاشمی‌فر گفت: آمار کشفیات مواد مخدر که نیروی انتظامی استان در سال گذشته داشته با 41 تن مواد مخدر با افزایش 39 درصدی نسبت به سال 97 مواجه بوده است  و در زمینه دستگری نیز سال گذشته با افزایش 8.5 درصدی نسبت به سال 97 مواجه بوده‌ایم. همچنین یک هزار و 34 طرح نیز در سال گذشته در داخل شهرها در زمینه پاکسازی مناطق آلوده و دیگر اقدامات در حوزه مبارزه با مواد مخدر اجرا شده است.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.