شناسه : 38931983
فرماندار بهاباد:

اکتشاف معدن همیجان مشروط به حفظ منابع آبی روستا است/ برخی معترضین منافع شخصی را دنبال می‌کنند


خانی زاده گفت: در تمام صورت جلسات و تصمیمات در خصوص معدن سنگ آهن اکتشاف این معدن مشروط به حفظ روستا و حفظ منابع آبی آن است.

محمد مهدی خانی زاده بهابادی در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به اعتراضاتی که در خصوص معدن سنگ آهن همیجان بهاباد صورت گرفته است، گفت: پروانه اکتشاف این معدن توسط سازمان صنعت معدن تجارت صادر شده است و حتی اکتشاف آن هم انجام نشده، بنابراین هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده است.

وی ادامه داد: برخی از معترضین، دغدغه محیط زیستی و حیات روستا را دارند که نظرشان محترم است اما برخی به دنبال منافع شخصی هستند و از این جهت این اعتراضات را هدایت می‌کنند.

فرماندار بهاباد عنوان کرد: در تمام صورت جلسات و تصمیماتی که در خصوص معدن سنگ آهن همیجان گرفته شده اکتشاف این معدن مشروط به حفظ روستا و حفظ منابع آبی آن است البته هنوز شرکت معدنی که مجوز پروانه اکتشاف این معدن را دارد تاکنون هنوز هیچ اقدامی در این جهت نکرده‌ است.

وی افزود: تاکنون هیچ اقدام و تخریبی انجام نشده است و مستندات آن هم موجود است و شرکت معدنی در نظر دارد با ایجاد یک جاده براساس پروانه‌ای که طبق روال قانونی صادر شده است به اکتشاف آن اقدام کند و تا اکتشاف این معدن انجام نگیرد نمی‌توان در مورد معدن تصمیم‌گیری کرد.

خانی‌زاده تصریح کرد: نامه‌ای نیز که برخی ادعا می‌کنند در آن شرکت آب منطقه‌ای نسبت به اکتشاف این معدن واکنش نشان داده است، در واقع نامه‌ای است که فرمانداری چند سال پیش به آب منطقه‌ای ارسال کرده و از شرکت آب منطقه‌ای درخواست داشته نسبت به اعزام کارشناس جهت تعیین دبی آب در آن منطقه اقدام کند.

وی گفت: موضع و تاکید مردم و مسئولین در خصوص این معدن بر این است که روستا و منابع آبی آن حفظ شود که در تمام صورت جلسات نیز این موضوع ذکر شده و خط قرمز ما است و برای بهره‌برداری از این معدن نیز که پس از اکتشاف آن صورت می‌گیرد باید پروانه و مجوز بهره‌برداری صادر شود.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.