شناسه : 30724424
رییس اداره بهزیستی ابرکوه عنوان کرد


رییس اداره بهزیستی ابرکوه بابیان اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید ایجاد اشتغال برای افراد تحت پوشش این نهاد است گفت: تسهیلات برای ایجاد اشتغال 150نفر در شهرستان اختصاص یافته است .

به گزارش یزد آوا، زهره اکرمی اظهارکرد: این تسهیلات از۵۰ تا ۲۰۰میلیون ریال به افراد زیر پوشش پرداخت می شود .

وی افزود: تسهیلات در زمینه صنایع دستی،قالیبافی،خیاطی، کشاورزی ،خدمات و صنعت برای توانخواهان و مددجویان اختصاص یافته است.

اکرمی بابیان اینکه هم اکنون۹۸۰ معلول و۳۰۰ خانوار در حوزه توانبخشی و اجتماعی از خدمات این اداره بهره مند هستند افزود: طرح پیشگیری از تنبلی چشم بر روی ۹۰ درصد کودکان سه تا ۶ سال در این شهرستان انجام شده است .

این مسئول ادامه داد: غربالگری شنوایی در این شهرستان با پوشش ۱۰۰ درصد انجام شده و هم اکنون ورودی ناشنوا در مدارس استثنایی نداریم.

رییس اداره بهزیستی به اجرای طرح آموزش مهارتهای زندگی و خانواده ویژه زوجین در آغاز زندگی مشترک اشاره کرد وافزود: برای نخستین بار از اول اردیبهشت با همکاری دادگستری و ثبت اسناد و املاک و دفاتر ازدواج شهرستان این طرح در حال اجراست و تعداد ۹۹ زوج تاکنون آموزش دیده اند .

اکرمی بابیان اینکه اداره بهزیستی این شهرستان برای کاهش طلاق به اجرای طرح های مهارت آموزی و آگاه سازی عمومی پرداخته ادامه داد: با ارائه خدمات مشاوره به متقاضیان طلاق زمینه سازش ۴۰درصد از زوجین فراهم شده است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه های مهارت آموزی به کودکان و نوجوانان با کمک آموزش و پرورش ، نیمه دوم سال در مدارس به اجرا در خواهد آمد.

رییس اداره بهزیستی از رایگان بودن خط ۱۴۸۰ برای پاسخگویی مشاوره کودکان، زنان و افراد در معرض آسیب اجتماعی خبر داد.

منبع: ۱۵ دی ابرکوه
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.