شناسه : 36262719
فرمانده انتظامی استان یزد خبر داد


رئیس پلیس استان در خصوص چهارشنبه آخر سال هم گفت: در تمامی پارک‌ها، بوستان، مراکز شهر و استراحت گاه‌ها، نیروهای خدوم پلیس برای برقراری نظم حضور دارند و چنانچه افرادی بخواهند آرامش مردم را به هم بزنند و شادی آنان را به تلخ‌کامی تبدیل کنند به‌شدت با آنان برخورد خواهد شد

به گزارش یزد آوا؛ فرمانده انتظامی استان یزد در نشست خبری پایان سال خود با بیان اینکه خبرنگاران در ارتقای احساس امنیت در جامعه نقش مهمی دارند گفت: علی‌رغم تلاش‌های دشمنان برای اینکه امسال جشن چهل‌سالگی انقلاب برگزار نشود اما با عنایت خداوند، رهبری حکیمانه رهبر انقلاب و با حضور پرشور و صبوری و هوشمندی مردم و تلاش اصحاب رسانه تمام توطئه‌ها علیه انقلاب خنثی شد.

یزد؛امن ترین استان کشور

سردارمحمد رضا میرحیدری در ادامه به تلاش دشمنان برای برهم زدن امنیت روانی ملت ایران اشاره کرد و گفت: دشمنان نظام آرایش پیچیده رسانه‌ای و جنگ روانی را علیه ملت ایران تدارک دیده‌اند.

وی بابیان این مطلب که امروز در همه شاخص‌های امنیتی در شرایط مطلوبی هستیم اظهار داشت: پلیس به‌عنوان یک سازمان متفکر، خلاق، دانش‌محور و هوشمند به دنبال ارتقای جایگاه خود در تراز نظام اسلامی است.

فرمانده ناجا در استان یزد بابیان اینکه مهم‌ترین مطالبات مردم امنیت است اظهار داشت: بهترین دستاورد انقلاب اسلامی امنیت بوده واصلی‌ترین وظیفه پلیس نیزتامین آن است البته استان یزد به‌واسطه داشتن مردمانی مومن، متعهد و ولایت مدار از امن‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌رود.

میرحیدری؛ ارتقای امنیت اجتماعی، روان‌سازی ترافیک و کنترل مجرمین خارج از استان را از مهم‌ترین محورهای برنامه‌های پلیس عنوان کرد و افزود: در بحث ارتقای امنیت اجتماعی برنامه‌هایی را در ارتباط با کنترل مجرمین سابقه‌دار و اراذل‌واوباش و تولید توزیع‌کنندگان مواد مخدر داخل استان تدارک دیدیم و با کنترل مبادی ورودی استان و شناسایی و تعقیب قضائی خودرو مجرمان خارج از استان توسط پلیس آگاهی گام پیشگیرانه دیگری را در افزایش امنیت استان برداشته‌ایم

 وی افزود: در همین راستا باندهای بزرگ سرقت منازل، کیف زنی و سرقت داخل اتومبیل و قطعات آن، شناسایی و کنترل‌شده‌اند.

با برهم زنندگان آرامش مردم به شدت برخورد می شود

رئیس پلیس استان با بیان آمادگی پلیس برای خدمت رسانی به مردم در ایام عید در خصوص  اقدامات چهارشنبه آخر سال هم گفت: در تمامی پارک‌ها، بوستان، مراکز شهر و استراحت گاه‌ها، نیروهای خدوم پلیس برای برقراری نظم حضور دارند و چنانچه افرادی بخواهند آرامش مردم را به هم بزنند و شادی آنان را به تلخ‌کامی تبدیل کنند به‌شدت با آنان برخورد خواهد شد.

میرحیدری از آغاز رزمایش نوروزی پلیس از 23 اسفندماه خبر داد و ابراز داشت: این رزمایش با همکاری و مشارکت اداره راهداری،اورژانس،امداد و نجات،آتش‌نشانی،شهرداری وامداد خودرو در سراسر محورهای مواصلاتی استان به‌ویژه نقاط حادثه‌خیز باهدف کاهش حوادث و تلفات برگزار خواهد شد.

فرمانده انتظامی استان پاک‌سازی نقاط آلوده و جمع‌آوری معتادان در سطح شهر،توقیف خودروهای برهم زننده نظم و دارای آلودگی صوتی تا پایان تعطیلات،اجرای گشت‌های موتوری و پاس‌های پیاده با همکاری بسیج در محلات تحت عنوان گشت‌های رضویون را از دیگر اقدامات پلیس درراستای افزایش امنیت در ایام عید برشمرد.

وی از برپایی ایستگاه‌های پلیس در 8 نقطه از مرکز استان و 18 نقطه در شهرستان‌ها خبر داد و ابراز داشت: این ایستگاه‌ها در ایام عید در مراکز اقامتی مسافران در پارک‌ها و تفرج‌گاه‌ها برپا خواهند شد.

میرحیدری در خصوص ساماندهی خانه‌های مسافر برای ایام نوروز هم گفت: اداره اماکن با همکاری میراث فرهنگی در جهت توجیه صاحبان خانه‌های مسافر یزد برای ترجیح منافع عمومی و اجتماعی به منافع شخصی در جذب مسافران اقدام کرده و تمامی این افراد با ملاحظات پلیسی آشنا شدند.

میرحیدری تأکید کرد:  اگر کسانی نسبت به این موضوع بی‌توجهی کنند و پناه مجرمان شوند شریک جرم محسوب شده و با برخورد قاطع پلیس و دستگاه قضایی روبرو خواهند شد.

انتهای پیام/ح
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.