شناسه : 39597429
فرمانده انتظامی استان یزد:

برنامه‌های جامع ترافیکی یزد می‌تواند الگو باشد


فرمانده انتظامی استان یزد گفت: بیشترین نیروی حاضر در سطح شهر، نیروی پلیس راهور یا راهنمایی رانندگی هستند تا ترافیک شهری به حداقل برسد.

به گزارش یزدآوا، فرمانده انتظامی استان یزد نیز در همایش طلایه داران ترافیک به مناسبت هفته نیروی انتظامی، با اشاره به نقش ۳ عامل انسانی، خودرویی و جاده ای در کاهش حوادث ترافیکی و  آسیب های ناشی از آن ، عامل انسانی را مهم ترین عامل برشمرد وافزود: باید آموزشهای ترافیکی و فرهنگسازی در موضوعات مختلف و در اماکن عمومی از جمله مدارس و مساجد ارتقا یابد و این فرهنگ سازی باید در راستای رعایت نکات و قوانین ایمنی باشد که شاهد کاهش چشمگیر جانباختگان و تصادفات باشیم.

عباسعلی بهدانی فر با بیان حضور ملموس و مشهود پلیس در سطح شهر گفت: بیشترین نیروی حاضر در سطح شهر،  نیروی پلیس  راهور یا راهنمایی رانندگی هستند تا ترافیک شهری به حداقل برسد و وقت مردم تلف نشود و شاهد وضعیت بهتر استان از نظر بروز حوادث ترافیکی و کاهش مجروحان و جانباختگان باشیم.

وی با اعلام اینکه استان یزد  طبق آمار جزو ۵ شهر با کمترین تعداد تلفات جاده ای است، گفت: طبق مطالعه جامع و کاملی که بر روی کل تصادفات استان در سال ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۸ صورت گرفته است، نقاط پرحادثه، اولویت های شهری ، نقاط ضعف و قدرت مشخص شده و برنامه ای کامل و جامع در حوزه ایمنی و حمل و نقل تنظیم شده است که میتواند به عنوان الگو برای سایر شهر ها مورد استفاده قرار گیرد.

گفتنی است همایش طلایه داران ترافیک به مناسبت هفته نیروی انتظامی از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد و  با حضور فرماندار یزد، معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد، فرمانده نیروی انتظامی و مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با محوریت فرهنگسازی برای کاهش حوادث ترافیکی و هم افزایی دستگاه های متولی در این حوزه، در سالن غدیر برگزار شد.
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.