شناسه : 36720912
عضو شوراي شهر يزد:


عضو شوراي شهر يزد گفت: با همكاري سازمان فرهنگي و ورزشي و سازمان سيما و منظر شهرداري برنامه هايي به صورت مشترك و همزمان با دهه كرامت در شهر اجرا خواهد شد .

ونوس عامري در گفتگو با خبرنگار يزدآوا در خصوص بزرگداشت سالروز ثبت ميراث جهاني شهر يزد گفت: با همكاري سازمان فرهنگي و ورزشي و سازمان سيما و منظر شهرداري برنامه هايي به صورت مشترك و همزمان با دهه كرامت در شهر اجرا خواهد شد .

وي افزود: سال قبل با همكاري و هماهنگي هايي كه با دستگاه هاي مختلف شده بود برنامه ريزي مفصلي براي برگزاري جشن هاي جهاني شدن يزد در طول يك هفته انجام شده بود كه با مخالفت طيفي از يزدي‌ها مواجه شد و براي اين كه تنشي ايجاد نشود كل برنامه ها كنسل شد.

براي بزرگداشت روز ثبت جهاني يزد اجماعي صورت نگرفته است

عضو شوراي شهر يزد عنوان كرد: امسال براي بزرگداشت روز ثبت جهاني يزد اجماعي بين دستگاه هاي مختلف صورت نگرفته است و شهرداري و شوراي شهر نيز در حد توان خود برنامه هايي را همزمان با دهه كرامت برگزار خواهند كرد.

عامري در خصوص عدم برگزاري برنامه و جشني در خور و مناسب اين روز گفت: نيمه دوم سال 97 كه اصلا يزد شهردار نداشت و بعد از آن استاندار به اين موضوع ورود كرد و ارديبهشت ماه بود كه دستور دادند كه دستگاه هاي مختلف برنامه هاي خود را براي بزرگداشت اين روز به استانداري اعلام كنند اما تاكنون در اين خصوص اجماعي صورت نگرفته است.

وي با اشاره به ورود شخص استاندار به قضيه بزرگداشت روز ثبت جهاني يزد افزود: البته دستگاه هاي مختلف به صورت جزيره‌اي برنامه و جشن هايي را براي اين روز درنظر گرفته اند و برنامه هاي خود را به استانداري ارسال كرده اند اما هنوز برنامه و دستورالعملي به صورت هماهنگ ابلاغ نشده است.

عضو كميسيون فرهنگي شوراي شهر يزد با بيان اين كه ليست اقدامات و برنامه هاي شهرداري نيز براي اين روز به استانداري ارسال شده است در خصوص برگزاري جشني تحت عنوان جشن بزرگ يزد كه تبليغات آن در فضاي مجازي ديده مي شود گفت: برگزاري اين برنامه هيچ ارتباطي با شوراي شهر و شهرداري ندارد و برنامه ريزي آن نيز توسط شورا نبوه است.

تمركز سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري بر برنامه هاي تابستان

عامري در خصوص برگزاري برنامه هاي سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري يزد گفت: در 6 ماهه ابتداي سال بيشتر موضوعات، بودجه و برنامه هاي مالي مطرح است و با توجه به اين كه ابتدا بايد بودجه ابلاغ شود؛ برنامه هاي اين سازمان بيشتر مناسبتي بوده اما در كل تمركز سازمان بيشتر بر روي تابستان و برنامه هاي آن است كه از دهه كرامت آغاز و تا عيد قربان ادامه خواهد يافت و در اين بازه برنامه و جشن هاي زياي تعريف شده كه اجرا خواهد شد.

وي با بيان اين كه امسال را بايد با توجه به مشكلات اقتصادي موجود با صرفه جويي گذراند تصريح كرد: با توجه به محدوديت منابع اولويت هايي در نظر گرفته شد و اولويت امسال شوراي شهر موضوع آب و حمل و نقل است كه بالتبع بخشي از بودجه به سمت اين دو موضوع رفته است و برنامه هاي ديگر را تحت تاثير قرار داده است.

انتهاي پيام/ق

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.