شناسه : 38890625
رئیس پارک علم و فناوری یزد:

برگزاری رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب در استان یزد


لطفی گفت: رویداد سرمایه‌گذاری 100 استارت‌آپ با عنوان سکوی پرتاب در استان یزد برگزار می‌شود و استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناور برای جذب سرمایه می‌توانند در آن شرکت کنند.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، محمدمهدی لطفی، بعدازظهر امروز در نشست خبری آنلاین با موضوع رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب استان یزد گفت: مجموعه دانش بنیان برکت، صندوق‌های تخصصی سرمایه‌گذاری نوآوری و سایر صندوق های کشوری کاروانی از مدت‌ها پیش تحت عنوان کاروان سرمایه‌گذاری ۱۰۰ استارتاپ راه‌اندازی کردند که در برخی استان‌ها برگزار شده و هم اکنون این کاروان به یزد رسیده است.

وی ادامه داد: پیام مجموعه 100 استارت آپی سکوی پرتاب استان یزد این است که هر مجموعه‌ای که ایده نوآورانه‌ای دارد نباید به دلیل عدم تامین مالی و نبود سرمایه بر زمین بماند و اگر این پیام را بپذیریم دامنه گسترده‌ای از پذیرش ایده‌ها صورت می‌گیرد که قابل توجه است بنابراین هدف صالی این رویداد این است که هیچ ایده خوبی بر زمین نماند.

رئیس پارک علم و فناوری یزد عنوان کرد: این ایده‌ها می‌تواند از یک مجموعه دانشجویی که شاید اخیرا دور هم جمع شدند باشد یا از یک شرکت فناور و دانش بنیان که سالها فعال است و می‌خواهد به مرحله بزرگتری قدم بگذارد و حتی یک شرکت صنعتی متوسط و بزرگ که در حوزه توسعه و تحقیق خود می‌خواهد بخشی از ریسک خود را با یک صندوق سرمایه‌گذاری با اشتراک بگذارد می‌تواند در رویداد 100 استارت آپی سکوپ پرتاب استان یزد شرکت کند.

لطفی ادامه داد: ایجاد شور و نشاط در تیم‌های استارت آپی با توجه به اینکه جامعه طی یک سال اخیر درگیر بیماری کرونا بوده است و ممکن است در این مدت غیر فعال شده باشند و یا انگیزه خود را از دست داده باشند این رویداد می‌تنواند خاستگاه فعالیت و ایجاد نشاط و انگیزه در آنها و رونق گرفتن این فضا باشد.

وی با بیان اینکه جلسا داوری و ارزیابی ایده‌ها و طرح‌ها توسط داوران نیز می‌تواند خود کارگاه آموزشی برای تیم‌ها باشد، افزود: آموزش‌هایی که در این جلسات به تیم‌ها داده می‌شود می‌تواند خود سرمایه‌ای برای آنها باشد و چنانچه این تیم‌ها نتوانند امسال موفق به جذب سرمایه شوند این آموزش‌ها تا سال‌ بعد راهگشای آنها در تولید بهتر محصول و جذب سرمایه خواهد شد.

محمد سپهر مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد نیز در این نشست گفت: همه کشورهای که در زمینه اکوسیستم نوآوری فعال بودند و موفقثیت کسب کرده‌اند بستر را برای اجرایی شدن ایده‌ها فراهم کردند، یکی از الزامات اکوسیستم نوآوری حوزه مالی است که رسالت صندوق پژوهش و فناوری استان در این زمینه است و در این رویداد نیز نیاز به همکاری پارک علم و فناوری و دیگر مجموعه‌های دانشگاهی هستیم.

وی ادامه داد: این رویداد سرمایه‌گذاری 100 استارت آپی در استان یزد در واقع  فرصتی است که که تعدادی سرمایه‌گذار تخصصی در استان استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های فناور و دانش بنیان و فرصت سرمایه‌گذاری در این زمینه را رصد کنند و یک فرصت طلایی نیز برای این استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های نوآور و دانش بنیان استان است که با ارائه ایده‌های خود به جذب سرمایه‌گذار بپردازند.

سپهر افزود: قطعا حضور سرمایه‌گذاران در این رویداد و سرمایه‌گذاری انها تنها مادی نیتس و علاوه بر آورده مالی، با توجه به تجربه و حصوری که در بازار دارند می‌توانند سرمایه غیر مادی نیز برای شرکت‌ها به همراه داشته باشند و فرصتی برای شرکت‌های نوآور فراهم شده که خود را ارزیابی کنند و به آمادگی جذب سرمایه دست یابند و تلاش نیز داریم که استارت‌آپ‌های استان که قابلثیت جذب سرمایه دارند به این رویداد هدایت شوند.

عرفان عزیزپور مدیر اجرایی رویداد سرمایه‌گذاری 100 استارت آپ نیز در این نشست گفت: 100 استارت‌آپ حدود یک سال گذشته با ابتکار مجموعه دانش بنیان برکت تشکیل شده تا بتواند سرمایه‌های مجموعه‌های متعدد را جمع آوری کنند و ریسک سرمایه‌گذاری را کاهش دهند و تیم‌های استارت آپ از سرمایه بیشتری بهره مند شوند که در سه ماه گذشته 12 رویداد در کشور محقق شده و 36 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: به رویدادهای بزرگ در این زمینه سکوی پرتاب گفته می‌شود که هم این کاروان 100 استارت آپی هم اکنون به استان یزد رسیده است و رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب در اول بهمن ماه در استان یزد برگزار می‌شود که و تیم‌های با ثبت نام و شرکت در این رویداد می‌توانند علاوه بر استفاده از خدمات آموزشی که برای آنها درنظر گرفته شده  برای اجرایی کردن ایده خود جذب سرمایه داشته باشند.

عزیزپور گفت: رویداد سرمایه‌گذاری سکوی پرتاب استان یزد با همکاری صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، پارک علم و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت مجموعه‌های دانشگاهی، شتابنده‌ها و مراکز فعال در این حوزه برگزار می‌شود که مهلت ثبت نام تمدید شده و شرکت‌ها و تیم‌های استارت‌آپی تا پایان هفته فرصت دارند که در این رویداد ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: تاکنون 140 تیم در این رویداد ثبت نام کردن که پیش بینی می‌شود تا پایان هفته تعداد تیم‌ها به بیش از 200 تیم برشد و حداقل ظرفیت سرمایه‌گذاری که برای استان یزد در این رویداد در نظر گرفته شده است 40 میلیارد تومان است که با مشارکت تیم‌ها و آمادگی انها برای جذب سرمایه این میزان می‌تواند افزایش یابد.

عزیزپور گفت: تیم‌های استارتاپی می‌توانند برای ارسال طرح‌های کسب و کاری خود و اطلاع بیشتر از رویداد، به سایت ۱۰۰ استارتاپ به آدرس  100startups.ir مراجعه کنند و با مشارکت خود جریان خوبی از سرمایه‌گذاری خطرپذیر و استارآپی استان رقم بزنند.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.