شناسه : 36263293
مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد:


مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد گفت: از ابتدای طرح نوروزی نظارت بر بازار شب عید یزد تاکنون 514 پرونده تخلف تشکلیل شده است.

محسن مظفری‌زاده در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، با اشاره به طرح نوروزی نظارت بر بازار شب عید گفت: این طرح از 15 بهمن ماه سال جاری آغاز شده و تا 15 فروردین ماه سال 98 با هدف برخورد با تخلفات صنفی از جمله گرانفروشی، کم فروشی و ... ادامه دارد.

وی افزود: این طرح با حضور 10 بازرس مرد با هدف کنترل و نظارت بر بازار کالا و خدمات به ویژه مایحتاج مردم و کالاهای اساسی مردم از جمله خشکبار، میوه، آجیل، شیرینی، رستوران‌ها و ... و دو بازرس زن مختص نظارت بر آرایشگاه‌های زنانه و مزون‌ها در دو شیفت صبح و عصر در تمام روزها حتی ایام تعطیل اجرا می‌شود.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد عنوان کرد: بازرسان اصناف بر نحوه توزیع اقلام تنظیم بازار از جمله گوشت مرغ، گوشت قرمز و شکر و قیمت آنها که از سوی سازمان صنعت معدن تجارت تعیین شده است نظارت دارند.

مظفری با بیان اینکه از ابتدای این طرح تاکنون 6100 بازرسی از سوی اتاق اصناف و 10 گشت مشترک با سازمان‌های دیگر انجام در بازار انجام گرفته است، گفت: در این مدت 514 پرونده تخلف به ارزش بیش از یک میلیارد و 600 میلیون ریال تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه گران فروشی و عدم درج قیمت بیشترین تخلفات اصناف در طرح نوروزی را تشکیل می‌دهند، افزود: صنف پوشاک با 110 پرونده به ارزش بیش از 44 میلیون و 700 هزار ریال، صنف میدان‌دار و میوه فروش با 47 پرونده به ارزش 12 میلیون و 700 هزار ریال، صنف لبنیات با 47 پرونده به ارزش 6 میلیون و 500 هزار و رستوران‌ها با 27 پرونده به ارزش 11 میلیون و 900هزار ریال بیشترین تخلفات را داشته‌اند.

مدیر بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد با بیان اینکه در این طرح نوروزی 482 شکایت از سوی مردم به صورت تلفنی و حضوری ثبت شده است، خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف و گرانفروشی از طریق شماره تماس 36291719 آن را به ستاد خبری گزارش کنند تا در کمترین زمان ممکن با آن برخورد و رسیدگی شود.

انتهای پیام/

 
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.