شناسه : 37711179
دبیر جبهه فرهنگی استان یزد خبر داد


ابراهیم دهقان گفت: جبهه فرهنگی استان اقدام به تشکیل ستاد مردمی امداد (سما) یزد جهت مبارزه با کرونا کرده است.

ابراهیم دهقان در گفتگو با خبرنگار یزد آوا، در خصوص اقدامات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان یزد در پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: این نهاد اقدام به تشکیل ستاد مردمی امداد (سما) جهت مبارزه با کرونا کرده که شامل مجموعه‌ها و هیئات فرهنگی مختلف است.

وی با بیان اینکه این ستاد مردمی با ظرفیت اسمی بین هزار تا سه هزار نفر نیروی داوطلب اقدام به فعالیت کرده است، ادامه داد: ستاد مردمی امداد با عنوان سما، در پنج کمیته عملیات میدانی محله محور، عملیات رسانه ای، فرهنگی تربیتی، پشتیبانی و مطالبه گری در حال فعالیت است.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان یزد عنوان کرد: کار اصلی این ستاد، در حوزه عملیات میدانی محله محور و در زمینه ضدعفونی کردن اماکن، تولید ماسک، توزیع بسته‌ آموزشی و تبیینی،  سازماندهی نیروهای مردمی و داوطلب و ساماندهی امکانات و وسایل خیری و شبکه معتمدین محلات است.

دهقان افزود: کمیته عملیات رسانه‌ای نیز بحث تولید محتوای مکتوب و دیجیتال با هشتگ‌های #یزد_علیه_کرونا و #ستاد_مردمی_امداد_یزد را بر عهده دارد و بخشی از تولید محتوای این کمیته نیز در پاسخ به جنگ روانی و شبهاتی است که در فضای مجازی مطرح می‌شود.

 وی عنوان کرد: با همکاری که با آتش نشانی صورت گرفته، آتش نشانی تولید و تامین ماده برای ضدعفونی کردن اماکن را در اختیار این ستاد مردمی قرار می‌دهد و همچنین در زمینه تولید ماسک نیز هم اکنون خیاط های محلی حدود 30 تا 50 نفر اعلام آمادگی کردند و الان در حال تولید ماسک هستند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان یزد با بیان اینکه ستاد مردمی امداد یزد به صورت رسمی کار خود را از یک هفته پیش شروع کرده است، افزود: در بحث تبیین، آموزش و روشنگری مشاغل خاص و خانه‌ها با محوریت محلات در زمینه مبارزه به کرونا منتظر اعلام نظر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هستیم.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.