شناسه : 24773698
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد:

تنها ۲۰ درصد واحدهای مصوب کارگروه تسهیل یزد تسهیلات دریافت کردند


رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: تنها ۲۰ درصد واحدهای مصوب کارگروه تسهیل یزد تسهیلات دریافت کردند.

به گزارش یزد آوا، سیدعلی‌اکبر کلانتر صبح امروز در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزد که با حضور وزیر دادگستری برگزار شد، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی زمانی می‌تواند اجرایی شود که مسئولان رده بالای کشوری به بند‌بند این سیاست اعتقاد داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: محور اصلی و ستون فقرات اقتصاد مقاومتی تولید و آن هم تولید رقابتی است و به همین دلیل برای تولید بهتر و رقابت‌پذیر یک سری الزامات وجود دارد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد افزود: به دلیل رکودی که در سالهای قبل با آن روبرو بودیم، تمام بخش تولید و صنعت کشور برای نگاه داشتن نیروها و بقای خود، کم‌کم لاغر شدند و قدرت خود را از دست دادند.

کلانتر ادامه داد: در ایران برای صنایع کوچک و متوسط راه دیگری جز بانک نداریم، گفت: هزینه تمام شده و قیمت نهایی اجناس برای تولید رقابتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه هزینه تمام شده پول در قمت تمام شده تولید خیلی موثر است، عنوان کرد: از سال 89 و 90 مشکلات بسیاری در زمینه تحریم‌های شدید و افزایش قیمت ارز، به تولید و صنعت کشور وارد شد.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد ادامه داد: صنعت ما واقعا مشکل دارد و انتظاری که صنایع و تولید کنندگان دارند هم واقعا حمایت از سوی مسئولان است.

کلانتر با اشاره به اینکه تنها 20 درصد متقاضیان کارگروه رفع موانع تولید توانستند تسهیلات خود را دریافت کنند، گفت: علت این که چرا 80 درصد دیگر واحدها نتوانستند به صورت دقیق بررسی و تدوین شده است.

وی عنوان کرد: با پیگیری هایی که صورت گرفت، بخشی از مشکلاتی که در این زمینه وجود داشت برطرف شد ولی همچنان مشکلات زیادی هست که باید در زمینه رفع آن تلاش شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.