شناسه : 35816199
مدیرعامل شرکت کابل‌های مخابراتی شهید قندی یزد:


مدیرعامل شرکت کابل‌های مخابراتی شهید قندی یزد گفت: کابل‌های زیرسطحی فیبر نوری قبلاً خارج از ایران تولید می‌شد که متخصصین این کارخانه موفق به تولید این کابل‌ها شدند و اولین و قوی‌ترین تولیدکننده کابل‌های فیبر نوری در کشور هستیم.

به گزارش خبرنگار یزد آوا، حمیدرضا قدری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: شرکت کابل‌های مخابراتی شهید قندی یزد تقریباً چهار شرکت تابعه دارد  که زنجیره و تأمین تولید را به صورت نسبت کامل در دست دارد و تولیدکننده انواع کابل‌های مخابراتی و برق و همچنین کابل‌های تخصصی در زمینه دیگر مانند کابل‌های شبکه است.

وی با بیان اینکه امسال موفق به بومی‌سازی در تولید دو محصول و خودکفایی در راستای اقتصاد مقاومتی در این زمینه شدیم، ادامه داد: کابل‌های زیرسطحی فیبر نوری قبلاً خارج از ایران تولید می‌شد که متخصصین متخصصین این کارخانه موفق به تولید این کابل‌ها شدند و اولین و قوی‌ترین تولیدکننده کابل‌های فیبر نوری در کشور هستیم و طبقه مطالعات صورت گرفته رتبه دوم را در این زمینه در خاورمیانه داریم.

مدیرعامل شرکت کابل‌های مخابراتی شهید قندی یزد افزود: تولید کابل‌های در زمینه انرژی‌های نو و تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی نیز در دستور کار قرار گرفت که تولید آنها نهایی شده و آماده عرضه به بازار است.

وی عنوان کرد: ظرفیت تولید این شرکت نزدیک به هزار میلیارد تومان است که برای بهره‌برداری از این ظرفیت علاوه بر بازارهای داخل نیاز به توسعه بازارهای خارجی نیز دارد و در این راستا بهبود تکنولوژی و استراتژی تنوع محصول را در دستور کار قرار دادیم.

 قدری با اشاره به صادرات انواع محصولات به کشورهای مختلف گفت: هم اکنون به سه کشور صادرات ثابت داریم و امسال تاکنون به میزان یک میلیون دلار صادرات داشتیم که تا پایان سال می‌تواند این میزان به دو میلیون دلار افزایش یابد. البته برای سال آینده با توجه به مذاکراتی که انجام شده و بازارهای جدیدی چون کشورهای حاشیه خلیج‌فارس، کشورهای سی آی اس و کشورهای غرب آفریقا میزان صادرات قاعدتاً افزایش خواهد داشت.

وی با اشاره به ظرفیت و توانمندی بالای شرکت کابل‌های مخابراتی شهید قندی عنوان کرد: این شرکت در نظر دارد تا کشور را ازنظر انواع محصولات مورد نیاز کشور در زمینه کابل خودکفا کند و به بومی‌سازی در این زمینه برسیم و چشم‌اندازی پنج‌ساله‌ که از امسال برای آن در نظر گرفته شده، رسیدن به جایگاه اول در خاورمیانه است.

مدیرعامل شرکت کابل‌های مخابراتی شهید قندی یزد در خصوص تولیدات این شرکت گفت: بیش از صدها نوع محصول در پنج زیر گروه کابل‌های مخابرات نوری، کابل‌های مخابراتی مسی، کابل برق، کابل دیتا و کابل‌های فیبر نوری در این شرکت تولید می‌شود و با به‌روز کردن تکنولوژی تولید محصولات جدید نیز در دستور کار قرار دارد.

قدری در خصوص اشتغالزایی این شرکت نیز ادامه داد: هم اکنون نزدیک به 400 نیرو در این شرکت و شرکت‌های تابعه مشغول به فعالیت هستند و با بازسازی منابع انسانی که در حال انجام آن هستیم این تعداد نیرو افزایش پیدا خواهند کرد ضمن اینکه این شرکت زمینه اشتغال غیر مستقیم بیش از سه هزار نفر را فراهم کرده است.

وی با اشاره به مشکلاتی که واحدهای تولید با آن مواجه هستند، ادامه داد: در وضعیت اقتصادی به وجود آمده شوک تورمی موجب عقب‌ماندگی نقدینگی ما از سرمایه در گردش و تولید شده که این چالش نقدینگی بسیار جدی است و علیرغم توصیه‌های مقام معظم رهبری به حمایت از تولید ملی بانک‌های همکاری لازم را در استمهال بازپرداخت بدهی‌ها ندارند که باید در این زمینه توجه لازم صورت گیرد و همچنین با توجه به هشدارهایی که محیط زیست در زمینه جابه‌جایی این شرکت داده است باید اقدامات لازم برای تعیین تکلیف دارایی‌های غیر مولد این شرکت زودتر انجام پذیرد.

انتهای پیام/
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.